Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Първо при нотариус и после плащане или обратното?

Публикувано от vangelovt 
Първо при нотариус и после плащане или обратното?
11-06-2012 - 18:56:24
Здравейте,живея в чужбина и агенция намери купувач на жилището ми.Изпратих пълномощно на агенцията да извади всички необходими документи и скоро пристигам за сделката.Притеснява ме,че купувачът иска първо при нотариус,след това плащане в банката. Агенцията твърди ,че това е нормална процедура , но на мен ми се иска обратното - първо в банката и после при нотариус.Имам ли повод за безпокойство и може ли първо в банката и после при нотариус?Благодаря.
Re: Първо при нотариус и после плащане или обратното?
12-06-2012 - 02:05:00
avatar
Не не може, по простата причина, че парите са вече взети, сделка реално няма, а далият ги може да пие една студена вода след това.
Нотариусът служи именно за това - да впише сделката като действителна, едва след изпълнението на условията по нейното осъществяване.
От твоя страна имота, а от страна на купувача - парите.

А ако искаш парите да са предварително гарантирани, мини плащането през доверителна (ЕСКРОУ) сметка в банка, както си е по новият закон.
Там и банката ще ти е в ролята на довереник, само че... няма да можеш в договора да пишеш едно, а да искаш да получиш друго. winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Първо при нотариус и после плащане или обратното?
12-06-2012 - 06:18:23
valsodar,благодаря за ценния съвет!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-12 07:37 от vangelovt.
Re: Първо при нотариус и после плащане или обратното?
23-06-2012 - 23:08:44
или просто използвай сметка на нотариуса тя служи също като ескроу сметка и не се оскъпява въобще неудържат такси за това
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход