Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Предвари телен договор за покупко-продажба

Публикувано от liubo_1983 
Предвари телен договор за покупко-продажба
18-04-2012 - 16:09:40
Здравейте.
Ще си купувам жилище - но за целта ще тегля заем от банката. Налага се да се изготви " Предварителен договор за покупко-продажба". Някои можели да ми каже колко ще ми струва този договор ако цената на жилището е 48 000 лева и задължително ли е той да е изготвен от нотариус.
Благодаря Ви предварително за обърнатото внимание.
Re: Предвари телен договор за покупко-продажба
19-04-2012 - 18:22:09
Струва 200 лв. за адвокат да ги изготви договора. Банката вероятно ще иска нот. заверка на подписите, за нея трябва да говориш с някой нотариус.
Re: Предвари телен договор за покупко-продажба
19-04-2012 - 19:54:07
Не е необходима заверка не го слушай Иванов . ако искаш наеми си адвокат.заверката е скъпа защото се таксува като процент от цената на сделката.
Re: Предвари телен договор за покупко-продажба
26-04-2012 - 16:32:20
После извикай двама свидетели в банката да потвърдят, че си направил договор със строителя, чието име фигурира вътре. Даже няма защо да плащаш и на адвокат, взимаш име и фирма от някой обект и правиш договор, ти го подписваш от едната страна, жена ти от другата и насиш в банката, те вярват на всичко.
Re: Предвари телен договор за покупко-продажба
27-04-2012 - 13:38:58
Иванов аз саъм земал досега 3 кредита и не са ми искали нот. заверка нито веднаж
Re: Предвари телен договор за покупко-продажба
22-08-2012 - 21:10:48
Явно темата е стара, но с цел да бъдем полезни на хора които попадат тук - подобни неща задължително трябва да се обсъдят с адвокат. За територията на град Шумен по отношение на недвижими имоти, много хора горещо препоръчват Адвокат Велков.
Би било добре който може да даде препоръки за адвокати по територията на цялата страна да го направи.
Анонимен потребител
Re: Предвари телен договор за покупко-продажба
23-08-2012 - 14:12:25
задължително трябва да се обсъдят с адвокат.
--------------
Въобще не е задължително по няколко причини :
- предварителен договор ще представи всяка АНИ
- всички предварителни договори са изготвени от юристи
- не се налага нито да го изготвя нотариус, нито да заверява подписите
Re: Предвари телен договор за покупко-продажба
25-08-2012 - 17:31:03
Здравейте искам да попитам нещо относно предварителните договори принципно задължително ли е да се прави такъв при условие че имам парите и няма да тегля ипотека няма ли възможност направо да си подпишем договор? Става въпрос за слючване на сделка без брокери. И още един въпрос някой може ли да ми каже каква цена се заплаща на нотариуса става въпрос за варна? Благодаря предварително ако някой може да ми отговори
Анонимен потребител
Re: Предвари телен договор за покупко-продажба
25-08-2012 - 20:33:21
Предварителният договор има една единствена функция - двете страни поемат задължението да финализират сделка за покупко - продажба в някакъв срок, а срокът е необходим на страните да набавят необходимите документи за изповядването и въобще не е задължителен, но засега по - сигурен начин за това, хората да поемат и да изпълняват отговорностите си по сделката не е измислен. А какви такси ще платите при нотариуса можете да разберете, след като звъннете в кантората на избрания нотариус, да му обявите продажната цена и след две минути ще Ви кажат цифрата.
Re: Предвари телен договор за покупко-продажба
25-08-2012 - 22:49:30
Има нотариален калкулатор в нета виж гугъл.може и без предварителен договор естествено стига да са набавени документите. нотариусите работят по утвърдена тарифа така че града е без нзачение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход