Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да направя справка за собственик

Публикувано от Nickson 
Как да направя справка за собственик
09-11-2011 - 17:02:55
Здравейте,
Имам следния въпрос: кандидат-купувач съм на УПИ, намиращ се в границите на община Перник. Как мога да направя справка в общината или на друго място дали лицето което ми се представя за собственик е действителния собственик. Имам данни за точно описание на имота – в регулация е, но както се подразбира нямам копие на нотаралния акт на собственика и не съм го виждал.
Проблема е, имотът много ме интересува, а човека не ми вдъхва доверие.
Re: Как да направя справка за собственик
10-11-2011 - 20:19:18
Намерете начин от тамошния НАП да Ви светнат кой плаща данъка на имота.
Re: Как да направя справка за собственик
10-11-2011 - 20:23:46
башброкеро данъка не се плаща в НАП
Re: Как да направя справка за собственик
11-11-2011 - 12:52:48
Доколкото знам данъка имоти се плаща в общината*tired*
поправете ме ако греша
Re: Как да направя справка за собственик
12-11-2011 - 01:13:29
не грешиш. ако имаш ЕГН на собственика провери в службата по вписванията
Re: Как да направя справка за собственик
14-11-2011 - 11:31:00
Здравей,
според мен няма нотариус който да ти продаде имот без основание / продавача представя пред него: документ за собственост,скица,удостоверение за данъчна оценка и др./ това с което ти може да се подсигуриш по време на сделката е да изискаш той или ти да извадите едно удостоверение за тежести /така ще разбереш дали има ипотека ,учредено право за ползване , наем ,прехвърляне и др./
ЗА изготвянето на предварителния договор за покупко продажбата / като искаш и него сключи нотариално / пак се изисква документа за собственост на имота .
ЗА сделка над 15 000 лв може да използваш сметка на нотариус превеждаш ги по негова сметка а той ги освобождава след изповядване на сделката .
Re: Как да направя справка за собственик
14-11-2011 - 16:11:52
За съжаление не разполагам с ЕГН на кандидат-продавача, а и мисля дори да го имам, ще ми откажат справка в службата по вписванията - защита на личните данни.

Относно справката при нотариуса - пределно ми е ясно, че там ще се направи необходимата проверка и ще се установи кой е реалния собственик.

Въпроса ми е дали преди да се стигне до нотариус да разбера това - имам усещането, че въпросното УПИ може да не е на въпросното лице или неогово и на братята му, на които нямам данните, и то да се опитва да провали евентуалната просажба или да ме "рекетира"
Re: Как да направя справка за собственик
14-11-2011 - 19:26:38
avatar
Quote
Nickson
За съжаление не разполагам с ЕГН на кандидат-продавача, а и мисля дори да го имам, ще ми откажат справка в службата по вписванията - защита на личните данни.

Относно справката при нотариуса - пределно ми е ясно, че там ще се направи необходимата проверка и ще се установи кой е реалния собственик.

Въпроса ми е дали преди да се стигне до нотариус да разбера това - имам усещането, че въпросното УПИ може да не е на въпросното лице или неогово и на братята му, на които нямам данните, и то да се опитва да провали евентуалната просажба или да ме "рекетира"

Няма да ти откажат проверка на тежестите- тези данни не са конфиденциални.
Ако собственикът не желае да ти покаже нотариален акт и да направите справка тежести, значи има нещо гнило.
Ако имотът е с доста по- изгодна цена от тези, със същите параметри, пак бъди нащрек.
Нищо не ти гарантира, че ако нотариусът е негов човек, няма да прикрие нещо, което да те ощети.smiling smiley
Re: Как да направя справка за собственик
15-11-2011 - 05:05:57
ЕГН-то е лични данни а не имота.така че като знаеш ЕГН-то нема да ти откажат. справката може и по интернет да се направи струва само 1,20 лв.
Re: Как да направя справка за собственик
15-11-2011 - 21:31:54
Quote
Nickson
За съжаление не разполагам с ЕГН на кандидат-продавача, а и мисля дори да го имам, ще ми откажат справка в службата по вписванията - защита на личните данни.Въпроса ми е дали преди да се стигне до нотариус да разбера това - имам усещането, че въпросното УПИ може да не е на въпросното лице или неогово и на братята му, на които нямам данните, и то да се опитва да провали евентуалната просажба или да ме "рекетира"

Пич, събираш ги всички "братя", искаш им документ/и за собственост, и си правиш проверките.
Щом не ти дават копие от документ за имота и ЕГН-та - бягай надалеко.
После ще почерпиш по една малка водка! *drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход