Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да разбера дали съм наследник?

Публикувано от nina5rova 
Как да разбера дали съм наследник?
26-09-2011 - 15:09:59
Баща ми е починал през 1987 година. Интересува ме дали имам право на наследство върху апартамент , който е бил собственост на неговите родители, също починали наскоро. Баща ми има все още жива сестра, живееща в апартамента, за който става дума.
Въпросът ми е как мога да разбера дали съм наследник или не на това жилище ?
Re: Как да разбера дали съм наследник?
27-09-2011 - 15:23:55
наследник си по закон и имаш 1/2. ако ти трябва документ да го докажеш от общината издават удостоверение за наследници



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-09-27 16:47 от nradev.
Re: Как да разбера дали съм наследник?
27-09-2011 - 22:53:33
avatar
Quote
nina5rova
Баща ми е починал през 1987 година. Интересува ме дали имам право на наследство върху апартамент , който е бил собственост на неговите родители, също починали наскоро. Баща ми има все още жива сестра, живееща в апартамента, за който става дума.
Въпросът ми е как мога да разбера дали съм наследник или не на това жилище ?

Първо виж дали баща ти е бил собственик преди да почине.После виж кой пръв е починал- баща ти или родителите му.
Отиди в АВ и по ЕГН и трите му имена, както и на родителите му, направи проверка за тежести. Така ще разбереш дали има някакво прехвърляне и от кого на кого.
Re: Как да разбера дали съм наследник?
07-02-2012 - 17:10:29
И аз искам да питам нещо? Родителите ми са разведени от години доста, биологичният ми баща има два брака, аз съм от първия едно дете, от втория му брак пак има 1 дете но отново е разведен. От ското разбрах че е продал имота си на детето му от 2рия брак, невярвам да е продаден а по - скоро прехвърлен защото е по ефтино. От две години водя дело за студентска издръжка с него,осъдиха го обаче няма от къде да му изкопчат нещо, МПС-то си продал на вторични, имота дето уж го е продал, трудово възнаградение няма... абе доста е сложно но все мисля че трябва да има някаква вратичка, споделете моля Ви, ще черпя *bow*
Re: Как да разбера дали съм наследник?
07-02-2012 - 23:58:22
ако е дарение можеш да оспорваш като наследник. ако е продажба е доста кофти. виж кога е продажбата защтот има изискване да се плаща по банка от 01,07,2011. ако е след това можеш да пледраш за фиктивна сделак ако не е платено.
Re: Как да разбера дали съм наследник?
09-02-2012 - 15:56:53
Valentina,
Изпълнителен лист имаш ли?
Re: Как да разбера дали съм наследник?
01-03-2012 - 21:34:07
avatar
Quote
Valentina Vylkova
И аз искам да питам нещо? Родителите ми са разведени от години доста, биологичният ми баща има два брака, аз съм от първия едно дете, от втория му брак пак има 1 дете но отново е разведен. От ското разбрах че е продал имота си на детето му от 2рия брак, невярвам да е продаден а по - скоро прехвърлен защото е по ефтино. От две години водя дело за студентска издръжка с него,осъдиха го обаче няма от къде да му изкопчат нещо, МПС-то си продал на вторични, имота дето уж го е продал, трудово възнаградение няма... абе доста е сложно но все мисля че трябва да има някаква вратичка, споделете моля Ви, ще черпя *bow*

След като не работи, не можеш нищо да му вземеш.
Навършила си пълнолетие и е длъжен да ти плаща издръжка, ако следваш, но само ако има възможност.
Докато е жив, може да прави каквото си иска със собствеността си и да я продава, и да я дарява на когото си иска.
Дарението е най- евтино, но той е продал, задане можеш да имаш претенции.
Когато почине, ставаш наследница и можеш да си търсиш запазената част, ако има от какво.
Така че, защо не се съсредоточиш върху следването си, пък и върху общата си грамотност, че като те чете човек, с ужас се пита в коя ли сфера се каниш да ставаш специалист?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход