Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да принудя главния архитект да си свърши работата?

Публикувано от Димитров 
В един от столичните райони съм внесъл проект за издаване на разрешение за строеж. Съгласно ЗУТ - чл. 142 ал.6 т.2 -
(6) Оценката за съответствие се извършва
2. като комплексен доклад, съставен от лицензирана фирма - консултант, несвързана с проектанта - за обекти от първа и втора категория задължително, а за обекти от по-ниска категория - по желание на възложителя;

Съм изготвил доклад от лицензирана фирма и в тоя случай главния архитект трябва да ми издаде разрешение за строеж -

1. (изм. - ДВ, бр. 65 от 2004 г.) при изготвена оценка по чл. 142, ал. 6, т. 2 - в 7-дневен срок от внасянето им;

След като обаче ме мотае вече 2 месеца и очевидно това е за подкуп, какво може да направя? Лятото си тече, а аз не мога да почна да строя?

Може ли да го съдя или нещо подобно?
И аз чакам,само че вече четири месеца и половина.Съветвах се с хора от бранша.Мнението е-трай и чакай,защото ако си потърсиш правата,винаги ще намерят причина да ти откажат това,което искаш.Ако някой има практика в тази област,моля и аз за съвет.
Re: Как да принудя главния архитект да си свърши работата?
24-04-2007 - 13:48:13
напротив вдигни адски шум - извикай нова телевизия и всички за които се сетиш,
това трай си вече не ни ли дойде страшно много, а?
търси си правата и ги направи луди, бъди нахален и арогантен те само от това разбират
колкото повече се гушиш и мълчиш-толкова си по-лесен за манипулиране.
:g:
Re: Как да принудя главния архитект да си свърши работата?
25-04-2007 - 17:29:19
Докато си траеме администрацията ще си ни ебава както си иска.И аз като illiana съм на мнение,че трябва да вдигнеш патардия най-малкото защото това е загуба на време а времето е пари.Аз лично бих вдигнал патардия и жалби писменно до кмета и всички възможни инстанции усни не вършат работа. :g: :g: :g:
Re: Как да принудя главния архитект да си свърши работата?
26-04-2007 - 09:22:20
Това става само ако си изправен, а що се отнася до проектите няма проект в който да не може да се намери някоя малка грешка. А пък ако ядосаш общината много могат д арешат да изискат от теб строителството да се извърши съгласно всичките нормативи, което е практически невъзможно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход