Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

предварителен договор без нот.заверка

Публикувано от fest67 
предварителен договор без нот.заверка
16-02-2011 - 23:04:26
Привет на всички,
става въпрос за предварителен договор за покупко-продажба и съответно договор, които не са нотариално заверени. На последната страница има подписи и печати ан фирмата купувач и продавач! В случай на съдебен спор -дали са валидни тези договори въпреки че не са нотариално заверени (аз лично скоро осъдих строителна фирма като и предварителния и същинския договор бяха само с подпис, без нотариална заверка и даже без печат на строителната фирма)? също така забелязах,чена отделните страници няма нищо-нидо подписи нито печати-само на последната! Какво мислите по въпроса?Благодаря предварително!
Re: предварителен договор без нот.заверка
17-02-2011 - 00:14:48
ЗЗД Чл. 18. Договорите за прехвърляне на собственост или за учредяване на други вещни права върху недвижими имоти трябва да бъдат извършени с нотариален акт.

Това е законово изискване за окончателния договор при покупко-продажба! Не става без нотариус,докато предварителния договор няма такъв характер ,на прехвърляне на вещни права и собственост на недвижим имот и не се изисква нотариален акт.

Недействителен е договор за покупко -продажба на имот извършен без нотариален акт и законодателя го е предвидил за да не стават прехвърляния на имоти след возене в багажник до Витоша или други баири.
Re: предварителен договор без нот.заверка
17-02-2011 - 09:21:15
Фло не си разбрал въпроса ми се струва. да договора има сила и без заверка, само че кажи кака е по- точно проблема
Re: предварителен договор без нот.заверка
17-02-2011 - 11:52:39
Quote
nradev
Фло не си разбрал въпроса ми се струва. да договора има сила и без заверка, само че кажи кака е по- точно проблема
Кое не съм разбрал? Ето го въпроса:"В случай на съдебен спор -дали са валидни тези договори въпреки че не са нотариално заверени"

Пита за два договора-предварителен и окончателен.
bah
Re: предварителен договор без нот.заверка
17-02-2011 - 15:58:18
avatar
Quote
fest67
става въпрос за предварителен договор за покупко-продажба и съответно договор, които не са нотариално заверени.

Втория договор какъв е?
Re: предварителен договор без нот.заверка
17-02-2011 - 18:52:30
Абе проблема е толкова голям, че освен него друго няма. Зависи коя страна е на кяр от наличието на договор, ако е другата има шанс, ако си ти и адвокатът им е читав, отиде та се невидя.
Re: предварителен договор без нот.заверка
18-02-2011 - 12:08:13
Quote
fest67
Привет на всички,
става въпрос за предварителен договор за покупко-продажба и съответно договор, които не са нотариално заверени. На последната страница има подписи и печати ан фирмата купувач и продавач! В случай на съдебен спор -дали са валидни тези договори въпреки че не са нотариално заверени (аз лично скоро осъдих строителна фирма като и предварителния и същинския договор бяха само с подпис, без нотариална заверка и даже без печат на строителната фирма)? също така забелязах,чена отделните страници няма нищо-нидо подписи нито печати-само на последната! Какво мислите по въпроса?Благодаря предварително!

Предварителния договор не се нуждае от нотариална заверка, а тоя "съответно договор" какво чудо е?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход