Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бивша иска да отмъсти!!!Помощ!!!

Публикувано от kotarakafeliks 
Бивша иска да отмъсти!!!Помощ!!!
16-12-2010 - 06:59:36
Бившата ми съпруга с която сме разведени от близо четири години ме нападна с нотариална покана за непосилен наем от 2000 евро. Всъщност идеята и е да ме принуди да напусна имота / производствената ми фабрика/, която купих на името на малолетните си / и сега/ деца. Поканата е от три месеца а сме разведени от четири години, за които иска от съда да образува дело за обезщетение за минал период.Преди не съм получавал известие или искане писмено от нейна страна. Е... естествено след като намаляха субсидиите поради новия ми брак. Мога ли да разваля нотариалния акт, за да запазя фабриката докато децата пораснат да не я продаде или някаква друга тактика???
Re: Бивша иска да отмъсти!!!Помощ!!!
16-12-2010 - 07:59:45
приятел, тук не му е мястото. вземи си адвокат и не реви по форумите.
Re: Бивша иска да отмъсти!!!Помощ!!!
16-12-2010 - 14:36:09
Quote
naughty
приятел, тук не му е мястото. вземи си адвокат и не реви по форумите.


Ха...Ами мрежа за комари която търсиш ти.... тук ли се търси?winking smiley
Re: Бивша иска да отмъсти!!!Помощ!!!
16-12-2010 - 14:43:01
Quote
kotarakafeliks
Бившата ми съпруга с която сме разведени от близо четири години ме нападна с нотариална покана за непосилен наем от 2000 евро. Всъщност идеята и е да ме принуди да напусна имота / производствената ми фабрика/, която купих на името на малолетните си / и сега/ деца. Поканата е от три месеца а сме разведени от четири години, за които иска от съда да образува дело за обезщетение за минал период.Преди не съм получавал известие или искане писмено от нейна страна. Е... естествено след като намаляха субсидиите поради новия ми брак. Мога ли да разваля нотариалния акт, за да запазя фабриката докато децата пораснат да не я продаде или някаква друга тактика???
При кого живеят децата?
Re: Бивша иска да отмъсти!!!Помощ!!!
16-12-2010 - 16:12:32
Quote
kotarakafeliks
Мога ли да разваля нотариалния акт, за да запазя фабриката докато децата пораснат да не я продаде или някаква друга тактика???

Въпросите, които задавате, говорят за пълна дезориентация по проблема.
Наемете си адвокат - тук няма как да Ви отговорят компетентно и само ще Ви дезориентират допълнително.
Re: Бивша иска да отмъсти!!!Помощ!!!
16-12-2010 - 16:30:22
Пуснете темата тук в "Юридически", пробвайте също в сайта Lex.bg.
Успех !
Re: Бивша иска да отмъсти!!!Помощ!!!
16-12-2010 - 19:03:30
Quote
paio
Quote
kotarakafeliks
Бившата ми съпруга с която сме разведени от близо четири години ме нападна с нотариална покана за непосилен наем от 2000 евро. Всъщност идеята и е да ме принуди да напусна имота / производствената ми фабрика/, която купих на името на малолетните си / и сега/ деца. Поканата е от три месеца а сме разведени от четири години, за които иска от съда да образува дело за обезщетение за минал период.Преди не съм получавал известие или искане писмено от нейна страна. Е... естествено след като намаляха субсидиите поради новия ми брак. Мога ли да разваля нотариалния акт, за да запазя фабриката докато децата пораснат да не я продаде или някаква друга тактика???
При кого живеят децата?
При нея естествено. Нали писах че ми пусна дело за промяна на режима.
Re: Бивша иска да отмъсти!!!Помощ!!!
16-12-2010 - 19:59:08
Казусът е елементарен, тънкостта е е в самият процес и не зависи от съда. Засега нямаш проблеми, но ако искаш ми пусни лично с подробностти как е купувана сградата, ти дал ли си пари и може ли да го докажеш, защото е малко вероятно децата ти да са работили от 2 годишни като мозъчни хирурзи за да си купят фабрика. Това е за отделно производство, ти срещу децата, а основното ще е децата срещу теб - неоснователно обогатяване по 59.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-16 19:59 от др. Иванов.
Re: Бивша иска да отмъсти!!!Помощ!!!
21-12-2010 - 01:04:55
Е, чакай, това е само нотариална покана. Нищо не значи. Тепърва в съд - ако стигне дотам, ищцата трябва да доказва основателността на подобен иск.
Второ, ти като си купувал тази фабрика - пише ли някъде, че ти си платил? Ако никъде не пише - има ли свидетели, че ти си платил фабриката?
Ако нотариалният акт е оформен като дарение - вероятно без проблем може ли се развали. Но ако малките са написани директно като собственици, без да е отбелязано кой плаща - трябва да доказваш, че ти си платил и с адвокат да търсиш начин да извъртиш работата в твоя полза.
Първо иди с нотриалния акт /или копие, ако имаш/ при нотариус - понякога те дават по-компетентни и полезни съвети от адвокат.
Но ти си голяма паника, това е вредно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-21 01:05 от general.
Re: Бивша иска да отмъсти!!!Помощ!!!
21-12-2010 - 06:51:25
Quote
general
Е, чакай, това е само нотариална покана. Нищо не значи. Тепърва в съд - ако стигне дотам, ищцата трябва да доказва основателността на подобен иск.
Второ, ти като си купувал тази фабрика - пише ли някъде, че ти си платил? Ако никъде не пише - има ли свидетели, че ти си платил фабриката?
Ако нотариалният акт е оформен като дарение - вероятно без проблем може ли се развали. Но ако малките са написани директно като собственици, без да е отбелязано кой плаща - трябва да доказваш, че ти си платил и с адвокат да търсиш начин да извъртиш работата в твоя полза.
Първо иди с нотриалния акт /или копие, ако имаш/ при нотариус - понякога те дават по-компетентни и полезни съвети от адвокат.
Но ти си голяма паника, това е вредно.
Ами то иска срещу мен и срещу фирмата ми вече дойде. В нотриалния акт пище че азК.С купувам от В.К следния имот в полза на малолетните ми деца за сумата ......която продавача е получил изцяло.По смисъла на чл.22 от ЗС. Дай ми имейл и ще ти изпратя копие.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-12-21 06:54 от kotarakafeliks.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход