Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продажба на дарение с право на ползване...?

Публикувано от tirex 
Продажба на дарение с право на ползване...?
27-08-2010 - 15:49:14
Здравейте !
Става въпрос за апартамент дарен от родителите ми с право на ползване от тяхна страна докато са живи /баща ми не е/, но се оказа че не е съвсем така .. запазени части ..при завеждане на иск. Ходих при адвокат но отговора бе че нищо не може да се направи ...
Дали наистиа е така..?
Мога ли евентуално да продам апарамента на сина си със запазено право на ползване от моя страна и ако е, при иск за възтановяване на накърнена запазена част след продажбата върху каква оценка ще е.. пазарна ,данъчна или върху сумата за която съм го продал ?
Re: Продажба на дарение с право на ползване...?
29-08-2010 - 11:49:52
При определяне на запазената част е важно да стане ясно има ли и други наследствени имоти, тъй като при наличие на такива, може да се окаже, че дарението все пак не накърнява запазената част. Това обаче ще стане ясно в самото съдебно производство, в което наследствената маса ще се изчисли в пари и ще се прецени дали се накърнява запазената част или не. Ако няма други имоти, то за съжаление ще се наложи да платите на другия наследник определена сума пари - сумата на която се оценява запазената част от наследството.

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход