Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имам нужда от помощ

Публикувано от apetrushinova 
Имам нужда от помощ
10-08-2010 - 08:57:50
Здравейте!
Септември месец наех жилище, но в момент на кризата не се разбрахме с наемодателят и трябваше да напусна жилището началото на март. В договора на ръка в момента на подписването беше написано, че нямам право да напускам преди да свърши отоплителния сезон. Понеже се наложи да напусна преди да е свършил уж се разбрахме сметките да се поемат от депозита, който бях оставила. Въпреки всичко аз платих сметките до края на май месец. В края на юли ми се обади хазяина и ми каза, че трябвало да доплатя още пари, заради изравняването ?! А те не са ми върнали депозита ... Днес се обадих и му казах, че депозита още е в него, той ми отговори, че бил неустойка по договора - аз си плащах всички сметки до момента ! Не си искам депозита, просто не желая да им давам тези пари за изравняването, защото плащам вода и парно, които не са ползвани. Всички бележки, че са плащани до момента са в мен. Какво да правя ?
Благодаря ви предварително !
Re: Имам нужда от помощ
10-08-2010 - 19:59:44
За да ти каже някой какво да правиш беше добре да пуснеш точките от договора, които третират проблема. От това, което си написала разбирам, че:
1. По договора има неустойка за предсрочното му прекратяване;
2. Твое задължение да не прекратяваш договора преди свършването на отоплителния сезон.

Тези две точки поставят въпроса дали неустойката е обща - защото си прекратила договора преди края на сезона или има неустойка за прекратяването на договора предсрочно и отделна неустойка за прекратяване преди изтичане на сезонът?

След като си платила до изтичане на сезона, не дължиш неустойка за прекратяване на договора преди изтичане на сезона за отопление, защото наемодателят не е понесъл щети, нито пропуснал ползи. Остава само неустойката за /ако я има записана/ за предсрочното освобождаване. И пак стигаме до точният текст на договора, защото може и да минеш метър, но няма как да предполагам записаното. Вземи и пусни "неустойки" и "прекратяване на договара".
Re: Имам нужда от помощ
10-08-2010 - 21:54:23
Ами няма точка за неустойки ... много странен договор ...

За депозита пише: Наемателят заплаща депозит като гаранция за редовно плащане на наем и консумативи, след заплащщане на същите последния месец и при липса на нарушения по договора се възстановява на наемателя в едномесечен срок. Ако депозитът не покрие разходите , Наемателят е длъжен да доплати съответната сума.

И това е общо взето ... аз не си искам депозита ... просто не мога да обясня на тоя човек, че има 500 лв в него и да си приспадне 100 лв изравняване и с другите да ходи да се черпи и да не ме тормози повече ...
Нали всъщност затова е депозита - при нарушение наемателят си тръгва и депозита остава да покрива разходи при наемодателя ?

Много съм объркана, тоя човек ме подлуди, докато ходех и плащах сметки бях най-добрата, до днес ...
Re: Имам нужда от помощ
10-08-2010 - 23:07:09
avatar
Какъв договор бре smiling smiley какво се притесняваш?
тоя договор е хвърчащ лист smiling smiley
неможе гък да ти каже
аз на твое място ЩЕ СИ ИСКАМ И ДЕПОЗИТА
ИНАЧЕ ЗВЪНЯ ВЕДНАГА НА ГОРЕЩИЯ ТЕЛЕФОН ДА СЪОБЩЯ КАК Е ВЗЕМАЛ ПАРИЧКИ ХАЗЯИНА БЕЗ ДА ПЛАЩА ДАНЪЦИ...
ма въобще не ги мисли тия работи
теглиш му една майна и това е
що на мен не ми се падне някой такъв наглец да види ...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Имам нужда от помощ
11-08-2010 - 07:34:46
В депозита сте сложили условие за неустойка, ако договорът е бил нарушен. Ако беше останала до изтичане на срока по договора и беше платила консумативите, депоситът следваше да ти се възстанови. Не сте определели, каква част от депозита може да се удържи при "нарушение", затова не е трябвало да плащаш консумативите. След като си платила консумативите и отделно ти е задържан депозита/гаранция/ не се занимавай повече със случая. Обаждат се да те тормозят, защото очакват да поддадеш, ако ти се обадят пак им кажи, че си говорила с адвокат и той е казал да заведат дело. При дело рисковете са ако си плащала на ръка и не можеш да докажеш плащанията, ако имаш документи няма да водят дела.
Re: Имам нужда от помощ
11-08-2010 - 09:37:33
Благодаря Ви много smiling smiley Поуспокоих се малко вече smiling smiley Доста зли хора имало smiling smiley
Re: Имам нужда от помощ
11-08-2010 - 16:49:24
avatar
Quote
apetrushinova
Благодаря Ви много smiling smiley Поуспокоих се малко вече smiling smiley Доста зли хора имало smiling smiley
божееее ако знаеш какви хора има ще те е срам да се наречеш човек...
отвърни му със същото
попитай го плащал ли е данък на парите които си му давала, обявил ли е доходите си от наем ?
да видиш как ще омекне...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Имам нужда от помощ
03-10-2010 - 14:30:40
поздрави на всички въпросът ми е следният имам селски имот вблизост до морето на 10км състоисе от къща градина смалко лозе и няколко овощни дръвчета също и двор който е със отделен вход идвата входа са към улица целият имот е 1300m2 въпросът мие ще мога ли да продам само градината и двора на които площа е около 1000m2 много ще съм ви благодарна за компетентен отговор предварително благодаря николова
Re: Имам нужда от помощ
13-10-2010 - 20:39:52
Quote
ketinikol
поздрави на всички въпросът ми е следният имам селски имот вблизост до морето на 10км състоисе от къща градина смалко лозе и няколко овощни дръвчета също и двор който е със отделен вход идвата входа са към улица целият имот е 1300m2 въпросът мие ще мога ли да продам само градината и двора на които площа е около 1000m2 много ще съм ви благодарна за компетентен отговор предварително благодаря николова

Като за начало започни да ползваш точки, запетаи и главни букви. След това си структурирай мисълта в изречения. После я изложи във форума и тогава ще ти помогнем.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход