Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изповядване на сделка на данъчна оценка

Публикувано от backdraft 
Re: Изповядване на сделка на данъчна оценка
10-02-2011 - 18:04:39
Абе, хора, вие гледате ли от коя дата е първото мнение в темата?

Дали вече питащият не е взел решение, а?
Re: Изповядване на сделка на данъчна оценка
13-02-2011 - 07:56:42
Да не отварям друга тема, ще попитам в тая. Сега аз продавам апартамент на цена два пъти по - висока от данъчната оценка. Ако при изповядване на сделката впишем данъчната оценка, другите пари, които получавам , как биха оправдани пред властите? Защото ми казват, че практиката е да се пише данъчната оценка в нотариалния акт. Благодаря предварително!
Re: Изповядване на сделка на данъчна оценка
13-02-2011 - 11:25:29
avatar
Quote
kikorak
Да не отварям друга тема, ще попитам в тая. Сега аз продавам апартамент на цена два пъти по - висока от данъчната оценка. Ако при изповядване на сделката впишем данъчната оценка, другите пари, които получавам , как биха оправдани пред властите? Защото ми казват, че практиката е да се пише данъчната оценка в нотариалния акт. Благодаря предварително!

Никак не биха се оправдали.
Практиката да се пише данъчна оценка, означава да попълниш умишлено неверни данни в декларацията при нотариуса, с което нарушаваш чл. 313.
Re: Изповядване на сделка на данъчна оценка
13-02-2011 - 19:51:32
Значи, които пишат данъчната оценка после трябва да треперят за парите, които получават отгоре.Абе има някъква тънкост сигурно.
Re: Изповядване на сделка на данъчна оценка
14-02-2011 - 16:44:42
Има тънкост, има, Юлия Берберян и съпругът и получиха присъди за изповядване по този начин.
Re: Изповядване на сделка на данъчна оценка
14-02-2011 - 21:14:39
avatar
Quote
kikorak
Значи, които пишат данъчната оценка после трябва да треперят за парите, които получават отгоре.Абе има някъква тънкост сигурно.
Имаше- никой през годините не се интересуваше откъде имаш парите, защо си писал данъчнатга оценка като стойност на сделката и т. н..
Ама, вече свърши- нали беше зор да влезем в Европа, а там такива далавери няма.
Сега приеха изменение, според което всички плащания над 15000лв. стават задължително по банков път.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход