Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос относно парцел Варна

Публикувано от shiatzu 
Въпрос относно парцел Варна
27-04-2010 - 00:37:24
Здравейте.имам няколко въпроса относно парцел smiling smiley. В голямо приключение съм се хвърлила *sos* понеже търся парцел за строеж на къща във Варна.За първи път ми е и доста неща не са ми ясни.Оттук оттам по някакво инфо изпада ,но ако някой ми даде по-компетентни отговори ще почерпя *drunk* *beer* . Харесах си един парцел над Военна болница. Няма изкаран пуп ,но по странично инфо плътността е 25%,10м височина...та парцела е 530 кв.м ,14м лице 38м дължина.интересува ме може ли да построя 2 къщи (да речем по 150 РЗП едната) на него и реално дали мога да разделя парцела на 2,но не с идеални части ,а реално на 2.дефакто единият парцел ще остане вътрешен,но съм го измислила да обособя път 3,5м на 20м към вътрешния парцел.Законно ли ще е*book*?
Чертах ,мерих, шерих остаих от дъното на парцела 6м до едната къща после около 12 до другата,по 3м отпред и отзад съседите където са и общо взето ме устройва.та най голямата ми питанка е дали може като го купя парцела да го разделя реално на 2,понеже вътрешния няма да има лице на улица(но както казах вече аз ще си обособя такава за сметка на парцела който има лице).Ще ми дадът ли разрешение за строеж ако нямам лице на улица да речем 10м ли е по закон незнам...
ако имате каквото и да е друго инфо ,което ще ми е от полза ,моля сподеяйте smiling smiley)
Има ли някаква такава врътка да разделяш парцел с друг човек както вие намерите за добре (все пак в рамките на разумното според мен)??
Друго- за друг парцел по нов пуп има лице на 2 улици а в момента се стига само през други парцели.Общината да речем ,че в най-добрия случай докато се сети точно за тоя път аз ще имам 100 правнука.Та въпроса ми е мога ли аз да се хвана да си ги направя тия 100-200м законно през парцелите на другите хора или не?Трябва ли да чакам Нейно величество Общината при положение :g:,че ПУП-а си е в действие?

пс:септичните ями май са кофти нещо а? =)
Re: Въпрос относно парцел Варна
27-04-2010 - 14:01:29
avatar
Прочети ЗУТ. Там всичко пише. Но е несериозно да мислиш, че всичко ще разбереш. Ако имаш пари да купиш имот, дано да ти се намерят и за консултация със специалист.
Re: Въпрос относно парцел Варна
28-04-2010 - 00:48:13
въпроса е там ,че бюджета ми е ограничен засега,имам нещо за продажба и чакам да се сключи сделка като цяло за да имам другите 50% от сумата за парцел.Като се спра на някои УПИ със сигурност ще се обърна към спец и ще отделя пари за това,но засега още не е чак така наложително.Просто ми изникват разни въпроси ,на които мисля ,че мога да намеря отговор тук!
Re: Въпрос относно парцел Варна
28-04-2010 - 15:10:51
Не можеш да разделиш реално парцел от 530 кв.м. в този район. Можеш да го разделиш в съсобственост и в последствие да разпределиш ползването с протокол между новите съсобственици. За това дали и какъв ПУП има за района, може да ти отговори почти всяка архитектурна кантора, която се занимава с тази част от проектирането, както и да получиш информация в кмеството ако си малко по настоятелена. За това дали ще можеш да разположиш 2 самостоятелни къщи, вече ще трябва да се погледне конкретно от архитект, който на база на проекто ПУП-а при свободно застрояване ще може да ти даде компетентен отговор. *pardon*

По отношение на прокарването на ПЪТ през чужди имоти ... моя съвет е не се захващай. Освен, ако нямаш нотариално заверено съгласие от всички преди покупката на имота . Толкова спънки ще ти създадат, че ще предпочетеш да изчакаш Общината да се натутка ...

Въпреки всичко, мисля че не подхождаш правилно към покупката на имота. Има възможност да договориш с настоящия собственик да ти извади ПУП, да расрочиш сериозно във времето втората част от плащането . .. като предварителния ти договор да е под условие за покупка ... т.е. ако не може да бъде изваден ПУП, да се осигури достъп или парцела документално да не отговаря на определени минимални критерии сделката да не се състои и т.н. ...
Както и е добре, да определиш района в който искаш да купуваш .. всеки си има своите специфики .. и своите "малки тайни" winking smiley

Нямам представа за бюджета ти ... но в момента има добри предложение в райони с цялостан инфраструктура ... и с много по-малко проблеми ... купувайки си неуреден парцел ... си купуваш котка в чувал *pardon* Проекто разходите ти по "облагородяване на парцела" както и по присъединяване към Монополите (ВиК, ЕОН и др.) спокойно си ги умножи по 2 и добави 50 % ....
Re: Въпрос относно парцел Варна
01-05-2010 - 00:26:59
10x кроки *ok* *bow*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход