Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотни казуси

Публикувано от Димитър Стамев 
Ответнк по дело за делба съм.Интересува ме настъпва ли момент,в който на съсобственика с по-голям дял се предлага дела на съсобственика с по-малък дял или направо се преминава към обявяването му на публична продан?Имотът е неделим?
Анонимен потребител
Re: Имотни казуси
04-06-2006 - 14:06:51
Не - отиваш на пъблична продан, пък там който има повече ако иска да си наддава
Благодаря,Тинки.Все пак сигурен ли си ?А наддаването как се извършва?Тайно или явно?
Анонимен потребител
Re: Имотни казуси
04-06-2006 - 19:32:38
Представа нямам дали е явно или тайно
Имотко
Re: Имотни казуси
04-06-2006 - 20:13:25
Тайно е. И наистина отиваш на публична продан.
Благодаря,приятели.Всъщност аз съм този,който владее 3/4 от имота,но се притеснявам от това на търга да не се яви трето лице-имотът е много привлекателен.И още по-страшното-да не би да се явят подставени лица от съда на търга...Впрочем,колко време преди провеждането на търга трябва да се декларира цената,с която ще играеш?
Анонимен потребител
Re: Имотни казуси
06-06-2006 - 06:47:46
Що не вземеш да се разбереш с този дето има 1/4, да му обясниш как стоят нещата и да му предложиш пазарна цена за неговата част, защото идете ли на публична продан и двамата ще сте прецакани.
Здравей Димитър, от започването на публичната продан до крайния срок на подаване на наддавателните предложения ще има поне 1 месец срок. Ако имотът е жилище имаш допълнителна опция да го изкупиш. Наистина най-добрия начин е да стигнете до съдебна спогодба. Иначе имаш право да го изкупиш на цената , която е предложил този купувач, който печели търга. Успех!
Re: Имотни казуси
06-06-2006 - 22:09:21
Има едни условия по чл.288 от ГПК за възлагане на имота, но това е само в определени случаи посочени точно и ясно в текста на кодекса.
Re: Имотни казуси
19-07-2006 - 14:16:23
ЗДРАВЕЙТЕ!
ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ЗА ЕДИН ИМОТ.ПАРЦЕЛА Е НА ПРАБАБА МИ .ЗА НЕГО ИМА НОТАРИАЛЕН АКТ.В ПОСЛЕДСТВИЕ Е ПОСТРОЕНА КЪЩА ОТ БАБА МИ И ДЯДО МИ,НО НЯМА НОТАРИАЛЕН АКТ.КАКЪВ Е НАЧИНА ДА СЕ ИЗДАДЕ НОТАРИАЛЕН АКТ И КОЙ ИМА ПРАВО НА СОБСТВЕНОСТ?БАЩА МИ Е ПОЧИНАЛ,ЗНАЧИ НА ДЯДО МИ И БАБА МИ НАСЛЕДНИЦИ СМЕ НИЕ СЪС СЕСТРА МИ И ЛЕЛЯ МИ/СЕСТРА НА БАЩА МИ/. НА ПРАБАБА МИ НАСЛЕДНИЦИТЕ ИМАТ ЛИ ПРАВО КАТО СЕ ЗНАЕ?ИМОТА ЛИ ПРЕВЗЕМА СГРАДАТА ИЛИ ОБРАТНО-СГРАДАТА-ИМОТА?ЩЕ СЕ РАДВАМ АКО МИ ОТГОВОРИТЕ.
ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход