Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Клауза за Банка ДСК в предварителен договор

Публикувано от milen_s 
Клауза за Банка ДСК в предварителен договор
07-03-2010 - 08:15:39
Искам да кандидатствам за жилищен кредит в банка ДСК, но в няколко клона ми казаха, че трябва да включа банка ДСК в предварителния. Пример:
Част от продажната страна ще бъде изплатена със заемни средства от "Банка ДСК" ЕАД, които ще бъдат преведени на ПРОДАВАЧА след нотариално изповядване на покупко-продажбата ...

Имат ли право да изискат такава клауза?
Re: Клауза за Банка ДСК в предварителен договор
07-03-2010 - 15:42:19
Реално, след като кандидатствате за кредит - да имат право да изискват определени условия от Вас!
Понеже, скоро моя приятелка продава и купувача купува с кредит от ДСК, нещата стояха точно така! Лично мен, като адвокат, не ме притеснява плащането да е след вписана първа ипотека в полза на банката, тъй като банката издава писмо с което се задължава да преведе сумите след получаване на удостоверението за тежести... Моят съвет е да не си адвокатствате сами, тъй като това може да ви струва твърде скъпо!

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Re: Клауза за Банка ДСК в предварителен договор
09-03-2010 - 14:15:55
avatar
Quote
milen_s
Искам да кандидатствам за жилищен кредит в банка ДСК, но в няколко клона ми казаха, че трябва да включа банка ДСК в предварителния. Пример:
Част от продажната страна ще бъде изплатена със заемни средства от "Банка ДСК" ЕАД, които ще бъдат преведени на ПРОДАВАЧА след нотариално изповядване на покупко-продажбата ...

Имат ли право да изискат такава клауза?

Имат право, а имат и бланка на предварителен договор. Вземи я от тях. Не виждам какво те притеснява? Нали продавачът ще иска да бъде сигурен, че ще му платиш? Затова в Предварителния договор има точка "Начин на плащане".........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход