Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за собственост!

Публикувано от Little 
Въпрос за собственост!
12-01-2010 - 13:42:11
Здравейте,

Имам нотариален акт за покупко-продажба на право на строеж на апартамент. Това стана след изграждането на сградата на кота било. Този документ удостоверява ли ме, като собственик, на вече завършеният апартамент на акт 15 или не? Необходимо ли е сега, пак да изваждам нотариален акт за покупко-продажба на недвижим имот или това е излишно? Имате ли опит със застраховане на недвижимо имущество (апартамент) без издадено резрешение за ползване и изобщо възможно ли е това?

Благодаря предварително.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-01-12 13:44 от Little.
Re: Въпрос за собственост!
13-01-2010 - 00:54:27
Напълно достатъчен е, ако все пак решите да имате НА за завършен обект се прави констативен нотариален акт. Лично за мен е излишно, само ще се натоварите с допълнителни такси. След така наречения Акт 16 имате двумесечен срок да подадете данъчна декларация smiling smiley

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Re: Въпрос за собственост!
13-01-2010 - 08:53:53
Quote
medilex
Напълно достатъчен е, ако все пак решите да имате НА за завършен обект се прави констативен нотариален акт. Лично за мен е излишно, само ще се натоварите с допълнителни такси. След така наречения Акт 16 имате двумесечен срок да подадете данъчна декларация smiling smiley

Благодаря, екип "МедиЛекс". И аз стигхнах до този извод, но поради фката, че получавам различно мнение от адвокати и нотариуси, човек може в един момент да се види в чудо какво да прави.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход