Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

замяна на ипотекиран имот

Публикувано от ivanes 
замяна на ипотекиран имот
09-12-2009 - 18:24:24
Здравейте !!! имам едно питане ако някой може да ме светне. Аз и брат ми имаме два имота които сме купили с кредит и искаме да ги заменя за друг имот .Та въпросът ми е може ли да стане тази работа и каква е последователноста защото не мога да си го представя как точно ще се случи .Кредита ни ще се прехвърли върху другия имот ли , А ако и другия имот е ипотекиран ?
Re: замяна на ипотекиран имот
09-12-2009 - 19:57:22
avatar
Quote
ivanes
Здравейте !!! имам едно питане ако някой може да ме светне. Аз и брат ми имаме два имота които сме купили с кредит и искаме да ги заменя за друг имот .Та въпросът ми е може ли да стане тази работа и каква е последователноста защото не мога да си го представя как точно ще се случи .Кредита ни ще се прехвърли върху другия имот ли , А ако и другия имот е ипотекиран ?

Не може автоматично ипотеката да се прехвърли на новия собственик. Той трябва да си сключи нов договор с банката, а това оскъпява сделката.
viv
Re: замяна на ипотекиран имот
09-12-2009 - 23:55:57
Плюс това ще трябва да отговори на изискванията на банката за отпускане на кредита, както и отпуснатия кредит ще бъде при съвсем различни условия, от условията по съществуващия кредит.- Това за новият собственик. Варианта е чиста продажба на имота със заличаване на ипотеките и след това нов кредит с минаване през ново удобрение. Но дали след него ще бъде отпуснат кредит, може да отговори само банката, след предоставяне на нужните документи.
Re: замяна на ипотекиран имот
10-12-2009 - 10:46:49
Ахаам . Значи долу-горе ще трябва да стане така ,че той да купи нашите имоти, да падне ипотеката , да кандидатсваме за нов кредит и да купим новиа имот ,естествено ако банката отпусне нов кредит .Дълга и широка май ще трябва да се продават първо и тогава да се мисли .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход