Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

казус - наследствен имот- дарение или друго

Публикувано от ome` 
Re: казус - наследствен имот- дарение или друго
30-11-2009 - 17:32:28
avatar
Quote
ome`
Апартаментът, в който живее е дарение от баща ми / 2001-починал/ и от майка ми. Тези истории започнаха, след като почина баща ми. Преди това никой не смееше да гъкне...
Но преди 2-3 г. буквално започна да изнудва майка ми да му препише магазина + 2 бр. офиси /това си беше чисто нейно наследство - от майка й/, тормозеше я психически. Тя се разболяваше при всеки разговор с него...А мен пък, ме гледаше като враг. Въпреки че аз никога не съм изявявала претенции за какъвто и е имот...С моя съпруг си построихме апартамент. И никой не ми е помагал... И си е само наш...
А за имотите на родителите- който ги е строил, той да прецени на кого - какво да даде...
Но при тези обстоятелства - аз реших, че майка ми ми е по-ценна от имотите и и казах да му дава каквото иска, за да спре... И спря!
...А сега - само при мисълта, че всичко това ще започне отново, след като разбере, че тя иска да ми дари нейната част...тръпки ме побиват...
Преди време той ми каза, че след като почине майка, иска да продадем апартамента и да си разделим парите...Нямал претенции към жилището, като такова. Значи е направил сметка и за него!
Е, това е!

Явно, ви е взел страха.......
Откровено казано, не мога да си представя да оставя някого така да ме уплаши. И бих се разболяла повече, ако трябва да лиша едното си дете от всичко.
Дали не те манипулират?
Re: казус - наследствен имот- дарение или друго
17-08-2010 - 12:17:57
Дали не може да стане прехвърляне срещу гледане и издръжка? Това е също вид продажба: майката желае да бъде осигурена и това е достатъчно основание да извърши прехвърлянето?
Re: казус - наследствен имот- дарение или друго
17-08-2010 - 12:26:37
Quote
general
Дали не може да стане прехвърляне срещу гледане и издръжка? Това е също вид продажба: майката желае да бъде осигурена и това е достатъчно основание да извърши прехвърлянето?

Не препоръчвам, така щото носи риск от евентуално съдебно производство по чл. 87 ЗЗД- ако не се докаже изпълнение на поетата по ДГИ престация.
Приобретателите по ДГИ, при тези факти, са уязвими в едногодишен срок след кончината на прехвърлителя.
Re: казус - наследствен имот- дарение или друго
17-08-2010 - 18:24:37
При адвокат за комплексна оценка на възможностите, понеже явно трябва да се вземат предвид даренията, кой кога умрял и куп други неща. Айде малко бой по кофата на братчето.
Re: казус - наследствен имот- дарение или друго
18-08-2010 - 14:56:17
Моя съвет е да купиш дяла на майка си, щом тя е съгласна да ти го прехвърли безвъзмездно сделката ще е фиктивна ,пред нотариус ще се дължат някакви такси и разписка че си и платила цената на имота и това е какви са тея разсрочвания не ми стана ясно.Доколкото знам използването на банкови или нотариални сметки по сделки не са задължителни все още така че побързай а за неговия дял ще му мислиш после ,карай нещата едно по едно.
Re: казус - наследствен имот- дарение или друго
21-08-2010 - 20:53:39
Моя съвет към Вас е да покажете на брат ви, че не става така, както я мисли!
Ако баща ви го е надарил с имот, вие имате право да искате възстановяване на запазената Ви част по съдебен ред. Условието е иска да се заведе до 5 години от откриване на наследството, т.е. от смъртта му.
От своя страна майка Ви може да му пусне една нотариална покана с която му иска средства за издръжка, ако откаже - майка Ви може да иска разваляне на дарението. Дори и да не стигнете на този етап до този вариант, вие след смъртта на майка ви може да атакувате дарението в полза на брат ви - пак с иск за възстановяване на запазената част.
За апартамента - моя съвет е да ви прехвърли дела си с покупко-продажба, за да не атакува брат ви дарението.

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
ip6
Re: казус - наследствен имот- дарение или друго
24-08-2010 - 20:48:44
Анонимен потребител
Re: казус - наследствен имот- дарение или друго
24-08-2010 - 22:02:23
Виж какво е написала medilex
[forum.imoti.net]
и спри да ръсиш бисери из форума.
Re: казус - наследствен имот- дарение или друго
26-08-2010 - 21:36:08
Дарение и ще си създаде още един проблем с брат си smiling smiley

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход