Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Каптаж за вода в имота ми

Публикувано от elinka 
Re: Каптаж за вода в имота ми
03-11-2009 - 21:32:22
Abu! Това е с по-малко вода т.е. почти една и съща! *drunk*
Abu
Re: Каптаж за вода в имота ми
04-11-2009 - 08:02:01
Знам, гледал съм много системи... Най-добри в отглеждането на риба и аквакултури са китайците - можеш да се досетиш защо, но няма локва, в която да не въдят риба, раци, скариди, водорасли или нещо друго, което да плюскат. Имам схеми с безотпадна технология свинарник-пилчарник-рибарник, още отпреди интернет (на хартия са).

Малко по-нагоре от мечтата ми да построя къща по собствените си разбирания е идеята за водоем. Още по-старо е мое собствено ноу-хау за развъждане на морски червеи (всеки рибар край морето може да оцени полезността). Имам готов проект за мидена ферма, ама го изтеглих от разглеждане заради ДПС-кадрите... Така че Водата винаги съм я виждал като първостепенно условие за каквато и да е дейност. Само дето в конкретния случай трудно виждам практичното решение. Все пак нито аз живея до споменатото място, нито на Елинка ще й се занимава да прави нещо на нивата си.
Re: Каптаж за вода в имота ми
05-11-2009 - 08:15:59
Със сигурност нямам идеи за рибарник с риби, раци и др. В момента обсъждаме една идея със съседите - да обединиме двата имота за ТИР - паркинг / все пак граничи с митницата / и да ползваме водата от стария каптаж. За разрешителните за паркинг съм наясно, остава само да проверя как ще стане това с водата, защото тогава вече трябва да го нанесат в картите и по някъкав начин да ми разрешат да го ползвам. Както казват руснаците " поживем , увидем ". Но със сигурност ще спра ползването на водата от митницата, пък да се оплачат на арменския поп, ако искат. И без това ми се скъсаха нервите от съдилища, че са разрушили къщата на дядо ми, взели имота му без никакво обезщетение и да ми предлагат някакви бонове, които и в WC са неизползваеми, няма да стане.
Re: Каптаж за вода в имота ми
05-11-2009 - 09:44:56
elinka Написал:
-------------------------------------------------------
За разрешителните за паркинг съм
> наясно, остава само да проверя как ще стане това с
> водата,
защото тогава вече трябва да го нанесат в
> картите и по някъкав начин да ми разрешат да го
> ползвам.


Струва ми се ,че при теб няма да се прилага разрешителен режим а регистрационен!
Инстанцията се нарича Басейнова дирекция към МОСВ! Виж за твоя район в сайта на министерството на околната среда и водите къде се намира въпросната дирекция! Доколкото си спомням при ползване до 10 кубика в денонощие не се дължат такси ,а за повече май трябваше водомер и такса.Митницата може да ти плаща водата,що да им я спираш?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход