Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за промишлен ток!!!!

Публикувано от Little 
Въпрос за промишлен ток!!!!
04-11-2009 - 16:52:17
Здравейте,

От месец юли живея в нова сграда, която няма акт 16. До момента тя се захранва с промишлен ток с мощност (по думите на инвеститора) около 15кВ. След непрекъснатото заселване сградата този ток започна да прекъсва почти всяка вечер, а даже и сутрин при започналият отоплителен сезон. Строителят ни убеждава, че преди разрешението за ползване на сградата ще бъде подсилен временния промишлен ток до мощност от 60кВ. Има ли някой представа, дали е възможно отпускане на промишлен ток с тази мощност? Търсих отговора на този въпрос по форумите, но не успях да го намеря. Като допълнение, промишления ток на каква база се отчита, т.е. има ли електромер или се плаща на база кубатура на сградата към която е отпуснат?

Предварително благодаря на всички, които биха могли да ми помогнат.
Re: Въпрос за промишлен ток!!!!
04-11-2009 - 19:39:05
Здравейте!

За да можете да консумирате по-голяма мощност е необходимо смяна на захранващия кабел, предпазителите и евентуално, електромера (общия), ако е с нисък ампераж. Това има предвид строителят.

Този електромер отчита електроенергията, консумирана от цялата сграда. Заплаща се по промишлени цени. Когато започне индивидуално отчитане, с отделна партида на всеки апартамент, тогава вече се плаща за непромишлен ток - дневна и нощна тарифа.
Re: Въпрос за промишлен ток!!!!
04-11-2009 - 19:49:35
Благодаря, уточнихме със строителя, че при необходимост ще се подменят кабелите и основните предпазители за "уговорената" мощност от 60кВ. Въпросът ми е, дали има такава възможност от електроразпределение, ЧЕЗ или община на отпуснат такава мощност на промишлен ток.
Re: Въпрос за промишлен ток!!!!
04-11-2009 - 21:57:29
Little Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря, уточнихме със строителя, че при
> необходимост ще се подменят кабелите и основните
> предпазители за "уговорената" мощност от 60кВ.
> Въпросът ми е, дали има такава възможност от
> електроразпределение, ЧЕЗ или община на отпуснат
> такава мощност на промишлен ток.

Вероятно "уговорената" мощност съответства на проектната -по 6 Kw на жилище и в тоя смисъл сигурно имате 10 жилища в тази сграда! То няма какво толкова да се договаря,защото е предварително съгласувано с енергоразпределителя.Строителя е минал "тънко с тънка жица" досега и трупа точки с това "договаряне"!
Re: Въпрос за промишлен ток!!!!
04-11-2009 - 22:20:55
Апартаментите са 20. Не знам какво ще рече проектна мощност, но не ми се вярва това да е мощността, коята да се пада на апартамент след разрешение на ползване, която да е около 6кВ. Това се равнява да един бойлер и фурна.
Re: Въпрос за промишлен ток!!!!
04-11-2009 - 22:48:26
Little Написал:
-------------------------------------------------------
> Апартаментите са 20. Не знам какво ще рече
> проектна мощност,
но не ми се вярва това да е
> мощността, коята да се пада на апартамент след
> разрешение на ползване, която да е около 6кВ. Това
> се равнява да един бойлер и фурна.


Не ми се мисли,че строителната документация на Вашия обект е класифицирана информация/секретна/ и,че Вашия строител няма да иска да Ви покаже Част електрозахранване-една папка с чертежи на ел.захранването! Там си пише всичко-мощност,главно табло ,електромери ,разпределение и т.н. А,че могат да се отпуснат с повече от 6 Квт. зависи много от района-някъде не дават и по толкова!
Re: Въпрос за промишлен ток!!!!
04-11-2009 - 23:11:27
Проектна мощност е мощността, която е заложена като консумация. От там се тръгва - оразмеряване на кабелите в апартамента, кабела до главното разпределително табло (с електромерите), кабела от него до трафопоста, както и на всички предпазители.

Тази мощност е много малка. Особено, ако не сте на парно. Предполагам, че е само временно решение. Фло е прав - можете да го видите в проектната документация.

По принцип, ако трафопостът, от който се захранвате, има достатъчно капацитет, кабелите са оразмерени за по-голяма мощност, няма да има проблем. Въпрос на съгласуване.
Re: Въпрос за промишлен ток!!!!
04-11-2009 - 23:19:51
Истината е, че тези 60 kW/h трябва да се доставят отнякъде. Ако тази доставна точка (трафопост) е наблизо - добре, но ако е далече....малееей!
Някой требе да плати! Ако "строителя" се покрие.....ще имаме "мигаща" сграда!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход