Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отново за парцела - до знаещите

Публикувано от Иван 
Благодаря за участието.
НЕ Е построено нищо върху парцела, който е преотстъпен през 1946 година на баба ми от общината.
В общината са казали на майка ми - тази година, че той си се води на името на баба ми. В смисъл, не е отново собственост на общината.
Тя не го е прехвърлила официално на двете си деца.
И майка ми просто иска да знае какво да направи за да си ползва официално нейната част от парцела.
Благодаря - чакам отговорите ви! Много ми помагате!
Иван Д. Димитров
Re: Отново за парцела - до знаещите
08-05-2006 - 14:52:49
В крайна сметка парцела ли е преотстъпен или правото на строеж?
Re: Отново за парцела - до знаещите
08-05-2006 - 14:55:47
"През 1946 г. на баба ми е преотстъпен парцел с право на строеж". В смисъл парцелът е преотстъпен или само правото на строеж.
Дали е :
1. Имате нотариален акт за парцел на името на баба ти, парцелът е на баба ти.
2. Имате документ за отстъпено право на строеж от 1946г. , като парцелът си остава общински.
Иван
Първото
08-05-2006 - 15:24:44
Категорично първото. Парцел на името на баба ми.
Анонимен потребител
Re: Първото
08-05-2006 - 15:31:06
Да ти кажа с това право на строеж дето го беше писал първия път повече обърка нещата отколкото ги изясни smiling smiley

Ами имаш си парцел ама той е наследствен на майка ти и вуйчо ти. Ако могат да го разделят да го разделят, ако не да се събират и да решават какво да го правят - ще го продават ли или ще строят.
Re: Първото
08-05-2006 - 15:32:04
АМи имате си съсобствен парцел. Нищо не може да прави никой то собствениците без съгласието на другите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход