Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помощ. Продажба с отложено отстъпване на владението.

Публикувано от pitrofff 
Помощ. Продажба с отложено отстъпване на владението.
20-04-2006 - 19:08:49
Здравейте отново,
Имам нужда от вашето мнение.
Сключвам договор за продажба, като влизането във владение на новия собственик е след 6 месеца. Купувачът в последния момент поиска клауза, в която аз се задължавам да изплатя всякакви щети по апартамента в този срок. Говори за пожар, бомба и т.н. Той тегли кредит и в сайта на банката изрично пише, че тя застрахова имота. Аз няма да мога да го направя (поне така мисля?!?) , защото вече няма да съм собственик.
Моля ви, кажете дали ви звучи подозрително и трябва ли да се съглася. И ако да - как трябва да се оформи това. Имах доста неприятности с купувача досега и вече всичко ме притеснява.
Благодаря на всички предварително. Моля, споделете мнение или опит.
clap:

P.S. В договора си има стандартната точка, че за този срок аз се задължавам да плащам всички разходи по имота - ток, вода, тел и т.н.
Re: Помощ. Продажба с отложено отстъпване на владението.
25-04-2006 - 10:31:14
Ако имате текста пред себе си, може ли да напишете какво точно гласи въпросната клауза, която ви притеснява?
Re: Помощ. Продажба с отложено отстъпване на владението.
25-04-2006 - 11:05:59
Много Ви благодаря, адв. Костакиева,
Договора вече е подписан. Аз говорих с втори адвокат, който ме посъветва да откажа въпросната клауза. Ставаше въпрос за задължение от моя страна да изплащам всички щети върху жилището за времето, в което аз съм във владение (но вече не съм собственик), независимо от причините за тяхното нанасяне - пожар, земетресение, бомба. Всъщност бомбата ме стресна най-много :-)

В крайна сметка клаузата не беше включена.
Благодаря.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход