Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво точно ми искат?

Публикувано от georgebg 
Re: Какво точно ми искат?
13-08-2009 - 18:44:35
Quote

Щом къщата я имате нанесена на скицата значи всичко е ОК.

Това не е никак сигурно... При изготвяне на кадастралните карти е извършено моментно заснемане на съществуващото на терена..Но! ако сградата има идентификатор- това е вече друга работа.
Което, апропо, не пречи на кредитодателя да изисква каквото се сети относно имота. smiling smiley И той има интереси, които трябва да защитава.
Re: Какво точно ми искат?
14-08-2009 - 11:26:08
Хм, не всички населени места имат одобрени кадастрални карти...
Кадастралната карта като методи за изработване освен заснемане или попълване на място включва и използване на оцифрени източници като стари кадастрални планове, регулационни планове и прочие. След като се отстранят всички възражения и се одобри окончателен вариант на кад.карта, геодезическата фирма, която я е изработила, я предава на съответна службица, която вече трябва да я поддържа в актуално състояние. Съгласно реда за въвеждане в експлоатация геодезическото заснемане по чл.52 на ЗКИР е последният задължителен елемент. С две думи всяка нова сграда трябва да се заснеме, за да й се издаде Удостоверение/Разрешение за ползване. Получава идентификатор и се открива имотна партида. Така се гарантира "моментната снимка" да е актуална.

Проблем настъпва с населените места без кадастрална карта все още.
В едни смутни времена - в началото на 90те, когато се нароиха/ пристроиха/ надстроиха доста незаконни неща - пример една доста незаконна масивна триетажна вила не беше отразена (и все още не е) а скицата от техн.служба към общината показва УПИ без застрояване.

За мен добрите юристи в банката биха изискали с право доста документи и то назад във времето, ако къщата не е отразена на скицата.

Но за съжаление, нито знаем името на населеното място, нито кога е построена къщата.
Re: Какво точно ми искат?
14-08-2009 - 14:13:01
Доближихме тезите и разбирам, че говорим на идентичен език. Благодаря, за което.
Само още нещо да добавя- факта, че за определено населено място има КК ... отново не доказва изложеното в първият ви абзац. Това, което сте описали, е съгласно нормативната уредба, но практически нещата са често извън указаното...
Вярвам ме разбирате, какво имам предвид. Толкова грешки и непълноти съществуват..

Дали е налична КК или не, единствено
Quote

Кредитодателя има право да изисква каквото се сети относно имота/ вкл. и постройките/.
Опитайте да обжалвате отказа на банката, за това че не ви е отпуснала кредита smiling smiley ....
Е, това слага край на дискусията имат или нямат право да изискват...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход