Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имущество на фирма.

Публикувано от tot 
tot
Имущество на фирма.
14-07-2009 - 12:17:25
Здравейте,
искам да проверя имуществото на една фирма, защото има вероятност да се завежда дело срещу тази фирма заради невърната сума. Къде и как се процедира в този случай: знам че преди да се почне делото трябва да разбера какво имущество има фирмата и да се запорира за да си обезпеча парите, които имам да взимам.
Re: Имущество на фирма.
16-07-2009 - 20:59:58
Трябва да започнеш делото и в иска си да отбележиш, че искаш 1/ да ти върнат задълженията и 2/ искаш да се направи запор на имуществото на тази фирма до изпълнение на основния иск /т.е. връщането на дължимата сума/.

Документите по този иск трябва да бъдат подготвени, разбира се, от опитен и умен адвокат, който, предполагам ще ти даде полезни съвети за това как по -точно да формулираш втората част от иска и евентуално откъде можеш да получиш необходимата информация за имуществото на фирмата по официален път /или по неофициален/.

Ако няма начин да получиш тази информация, искът ти следва да бъде допълнен по този начин: да се направи проверка от съда за наличното недвижимо имущество на тази фирма и да се наложи запор върху тази част от нея, която съответства на изискваната от теб дължима сума.





Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-07-16 21:09 от general.
Re: Имущество на фирма.
16-07-2009 - 21:21:55
Quote

Ако няма начин да получиш тази информация, искът ти следва да бъде допълнен по този начин: да се направи проверка от съда за наличното недвижимо имущество на тази фирма и да се наложи запор върху тази част от нея, която съответства на изискваната от теб дължима сума.

Това, да ме прощава Генерала, няма да го бъде. Никак. Но ми хареса новаторския подход- съда да свърши цялата работа. Утопия! :]

Quote

искам да проверя имуществото на една фирма, защото има вероятност да се завежда дело срещу тази фирма заради невърната сума. Къде и как се процедира в този случай: знам че преди да се почне делото трябва да разбера какво имущество има фирмата и да се запорира за да си обезпеча парите, които имам да взимам.

Идентично, както за физически лица относно недвижими имоти. АВ- СВ където си правите справка по Булстат/ ЕИК на търговеца. Това, за да си задоволите любопитството. Ако е пререгистрирана в ТР- може и повече неща да узнаете...

По отношение евентуално предявяване на иск, обезпечение/ без значение на предявен или бъдещ иск/ за ваше добро не предприемате нищо сам!
Обърнете се към адвокат. Наистина не е за всяка уста лъжица.

Тот, не следвайте съветите на Генерала/ без да се извинявам/- не ви ползват.


smiling smiley
Re: Имущество на фирма.
16-07-2009 - 22:30:51
По Закона за защита на личните данни като частно лице не можете да получите от никоя институция /включително Агенция по вписванията, цитирана по -горе като АВ.../ никакви данни ,считани за лични - нито за физическо лице, нито за фирма.

Но съдът може да ги получи - ако приеме Вашето искане. Съдът официално ще ги поиска и ще ги получи.

P.S. Poli_2 , наистина ме карате да се смея... , случва се доста често...



Всъщност, някои фирми,включително и български, имат дори публикуван в Интернет финансов отчет и отчет на всички наличности, но като цяло в България това не е практика.
Може би във фирмения регистър - но аз не го познавам, може би там по принцип има такава информация, но може би също е конфеденциална.





Редактиран 6 път(и).Последна редакция на 2009-07-17 00:04 от general.
Re: Имущество на фирма.
17-07-2009 - 00:05:54
tot ,

Ти си задал по-рано въпрос за апартамент в сграда. Ако става дума за това - може да искате запор върху сградата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-17 00:06 от general.
Re: Имущество на фирма.
17-07-2009 - 01:20:07
Генерале, не влизам в този раздел, за да си меря несъществуващи по обективни причини неща. smiling smiley
И защото е горещо, или просто взе да ми додява от разни необмислени забележки, та да ви кажа, че сте далечен не само на правото, но и на истината. В абсолютно всички съвети, дадени от вас, в тази тема/ форумната ви история няма да си губя времето да чета/
За разлика от емоциите, които будят у вас моите постове, вие не успявате да ме разсмеете дори.
..
Quote

но аз не го познавам, може би там по принцип има такава информация, но може би също е конфеденциална.
.
За разлика от вас имам знания за определени факти и лично не изпитвам абсолютно никакво съмнение по отношение на същите.

Quote

По Закона за защита на личните данни като частно лице не можете да получите от никоя институция /включително Агенция по вписванията, цитирана по -горе като АВ.../ никакви данни ,считани за лични - нито за физическо лице, нито за фирма.
АБСОЛЮТНО ГРЕШНО!

Чл. 42. (1) (Изм. - ДВ, бр. 67 от 2005 г.) Всеки може да поиска справки по вписванията, отбелязванията и заличаванията, направени по книгите за вписване. Справки могат да се правят и по регистъра по чл. 33, буква "л".
(2) Справките са устни или писмени
Чл. 44. (Доп. - ДВ, бр. 69 от 2004 г., изм., бр. 67 от 2005 г.) Писмените справки се състоят в издаване удостоверения за вписванията, отбелязванията или заличаванията, както и в издаване преписи или извлечения от съществуващите вписвания, отбелязвания или заличавания по книгите, или от партидата на лицата



Quote

Но съдът може да ги получи - ако приеме Вашето искане. Съдът официално ще ги поиска и ще ги получи.
АБСОЛЮТНО ГРЕШНО!
Дори не иде реч за обезпечение на доказателства, съгласно раздел 7 от ГПК нов. Но вие определено няма от къде да го знаете, както аз нямам знания, как се редят примерно тухли- при цялото ми уважение към професията.


Друг е въпроса ако се иска обезпечение на вземането по бъдещ или вече предявен иск и налагане на ВЪЗБРАНА върху недвижим имот.

С риск да съм максимално груба Генерале, но съм в имотен форум- малко прецизност не вреди. Дори и неспециалистите са наясно за разликата между възбрана и запор smoking smiley


Re: Имущество на фирма.
17-07-2009 - 01:27:34
general Написал:
-------------------------------------------------------
> tot ,
>
> Ти си задал по-рано въпрос за апартамент в сграда.
> Ако става дума за това - може да искате запор
> върху сградата. eye popping smiley
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 07/17/09
> 12:06AM от general.


:] :] :]
Тук се върти, като стар рефрен една реплика- Да, Да- ама не!


tot
Re: Имущество на фирма.
17-07-2009 - 08:17:15
сложна работа...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-01 18:04 от tot.
Re: Имущество на фирма.
17-07-2009 - 19:09:04
Е, колегата не ви ли каза, какво да сторите?

Quote

АВ- СВ където си правите справка по Булстат/ ЕИК на търговеца.
За да ви се дадат повече указания/ къде/- трябват още факти...
Отделно чета, че сте сключили анекс към някакъв договор. Ако вземането ви е по него- клаузите и по договора и по анекса са релевантни. От там се черпят изводи за последващи действия..

Ако ще предявявате иск задължително ви е нужен адвокат.
Не става във форум с виртуална помощ- това е истината.
А моят съвет е направо да си предявите иск с искане за обезпечаването му чрез налагана не възбрана върху НИ, стига да откриете такъв. Онова за налагане на възбрана върху цяла сграда просто го забравете, защото макар и да е вероятно основателен няма да намерите съд, който ще го уважи без да внесете нужната гаранция за репариране на евентуални вреди на ответната страна.
Апропо, има начини ответникът да не разбере какво правите, въпреки, че ще сте в общо исково производство. Поне докато не впишете възбрана.
Това с бъдещия иск го забравете- срока е месечен, а са нужни доказателства...


Не че вписаната възбрана ви гарантира нещо, но е лесно след това.
tot
Re: Имущество на фирма.
19-07-2009 - 09:35:36
АВ-СВ какво означава..... :-[
АВ е агенция по вписванията, но СВ какво е.......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход