Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спешно.Предварителен договор- Права и тежест.

Публикувано от Николай 
Предстои ми закупуване на имот посредством агенция. Същата иска подписване на предварителен договор, да дам капаро и да платя таксата на агенцията при подписване на същият. Интересува ме следното:
1. Нормално ли е таксата на агенцията да се заплаща преди изповядане на сделката ?
2. Предварителният договор има ли някаква правова тежест и каква е тя.
3. При подписване на предварителният договор може да се изиска удостоверение за тежести ( устно или писмено), може ли след подписването му имота да се ипотекира или заложи до подписването на окончателен договор.
4. Какво трябва да направя за да предодвратя проблемите със закупуване на жилищен имот.
мОЛЯ ВИ ДА МИ ОТГОВОРИТЕ СПЕШНО ТЪЙ КАТО ДО КРАЯ НА СЕДМИЦАТА МИ ПРЕДСТОИ ЗАКУПУВАНЕ НА ИМОТ.
БЛАГОДДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО clap: clap: clap: clap: clap:
Анонимен потребител
Re: Спешно.Предварителен договор- Права и тежест.
24-03-2006 - 10:08:37
1) ами не е нормално ама зависи какъв договор си подписал. ако все още не си подписл договор с агенцията обясни им че ще им платиш пропорционално на плащането което правиш за имота - 10% на предварителн договор, останалото при окончателното сключване на сделката
2) [imoti.net]
3) естествено, че трябва да се изисква удостоверение за тежести.
[www.registryagency.bg]
Предварителните договори не се вписват, т.е. това че имаш предварителн договор не ти гарантира че имота не може да бъде продаден.
4) Да си подсигуриш адвокат за предварителния договор - за да не изгориш с капарото и да искаш плащането на сделката да се осъществи след прехвърлянето

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход