Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Осъден Строител

Публикувано от KALDERON 
Re: Осъден Строител
10-03-2009 - 00:06:21
Е чак пък...не ме успокоява....
но ми се искаше да узная повече за случаи подобни или, които са стигнали до разправии със строители(закъснели) и съм сигурен ,че има достатъчно....за да обменим опит..
Re: Осъден Строител
10-03-2009 - 06:30:13
Съжалявам, че ще напиша следващите думи...
Имате под ръка близък адвокат- пратете му този предварителен договор да се запознае с клаузите, ведно с цялата налична кореспонденция водена между вас и строителя.
Клаузите по договора са много важни, ако не сте ползвали такъв преди, поне сега го сторете.

Четете мненията на МедиЛекс- много истина има в тях!
Фест... ви е написал и възможното развитие.

Разменяте си разни думи със Строителят, а принципа е думите отлитат, написаното остава. Пишете да имате покана за скл. на окончателен договор.... да не се окаже, че и вие сте в забава.
Изобщо облигационните отношения не са проста работа, а ако има и вещен елемент- става весело. Всеки казус е специфичен/ мразя да го казвам, но е истина/- от вашите действия и отговорът на съконтрагента ви зависи по кой път ще се поеме.

Неустойка ви се дължи/ при виновно, частично, забавено, лошо или пълно неизпълнение- това са все различни основания, които дори да ги няма в ПД, нормативно са регламентирани/, но ако не я поискате- няма и да получите доброволно.

А не е най-важно да се образува съдебно производство, по важно е да се постигне целения резултат.

И напротив- водят се такива дела, но няма как да знаете. smiling smiley

Да не забравя, каквото и да решите- онова с мотаене заплащане остатъка от сумата- не препоръчвам. Ще е налице виновно неизпълнение и от ваша страна.

............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.
Re: Осъден Строител
10-03-2009 - 11:45:18
Благодаря ПОЛИ2
Re: Осъден Строител
21-06-2009 - 14:16:30
взех Нотариален Акт ,строитела намали 2000 евро за закъснението,не ме удовлетворява но е нещо,сега чакаме акт 16.Направихме анекс към предв.договор за промяна на времето за изпълнение.В нот.акт описахме моето задължение от последната ми вноска ,а те акт16 до края на окт.Така ми се иска да се издънят,както до сега,и да не видят последната вноска.
Ползвах адвокат и има значение.Съветвам всички да го правят.
Добрата новина е ,че сградата е завършена и имам документ за собственост.
Благодаря на всички за съпричастието.Ще ви държа в течение ,защото имам намерение да се боря до-край.
Re: Осъден Строител
23-06-2009 - 17:27:30
KALDERON Написал:
-------------------------------------------------------
> взех Нотариален Акт ,строитела намали 2000 евро за
> закъснението,не ме удовлетворява но е нещо,сега
> чакаме акт 16.Направихме анекс към предв.договор
> за промяна на времето за изпълнение.В нот.акт
> описахме моето задължение от последната ми вноска
> ,а те акт16 до края на окт.Така ми се иска да се
> издънят,както до сега,и да не видят последната
> вноска.
> Ползвах адвокат и има значение.Съветвам всички да
> го правят.

> Добрата новина е ,че сградата е завършена и имам
> документ за собственост.

> Благодаря на всички за съпричастието.Ще ви държа
> в течение ,защото имам намерение да се боря
> до-край.

Обичам тази реплика...
Цел, приоритети, специалист- постигане на целта... *ok*
ip6
Re: Осъден Строител
02-07-2009 - 00:28:53
otgovorut e prost,prodajbi na imoti samo sakt 16
Re: Осъден Строител
20-07-2009 - 17:07:32
Преди година и половина решихме да купим магазин.Чрез агенция намерихме строител,който ни обеща,че за нашите нужди,ще обособи малък магазин,като прегради един по-голям на две.Споразумяхме се да подпишем договор за депозит,срещу обещанието от наша страна да подпишем предварителен договор,щом въпросния строител обособи онази част от магазина,която трябваше да бъде "нашият " магазин.Депозитът беше в размер на 500 евро от наша страна,а той трябваше в срок от 1 месец да направи преградна стена и да промени плана за обособяване на две магазинни части от един общ магазин по първоначален проект.
В деня,когато трябваше да подпишем предварителния договор,се оказа,че нито стена имаше,нито строителните книжа бяха променени.Ние отказахме да подпишем предварителен договор,а строителят отказа да ни върне депозита с извинението,че било тежък момент и че било много студено и,че щяла тази преградна стена да се срути от студа.........
Наехме адвокат и след 1 година и гледане на делото на две съдебни инстанции,както и с помощта на съдия-изпълнител си възстановихме както сумата по депозита,така и средствата ,дадени като адвокатски хонорар.
Строителните предприемачи на това разчитат-на търпението и нерешителността на жертвите си! *yes*
Re: Осъден Строител
09-09-2009 - 22:30:15
Строителните предприемачи на това разчитат-на търпението и нерешителността на жертвите си!

И на Бавната съдебна система.Тези строители са толкова нагли....
Браво на Вас.Поздрави
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход