Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Осъден Строител

Публикувано от KALDERON 
Re: Осъден Строител
28-01-2009 - 00:20:14
БРАВО Поздравления за дързоста!!!
Крайно време е да променим Апатията и страха в България.И без това плащаме европейски цени за услуги като тези ,но на практика се оказва, че резултатът от тези услуги съвсем не е европейски.В крайна сметка тези стрителчета нямаше да имат бизнес ако ГО нямаше НЕГОВО ВЕЛИЧЕСТВО -КЛИЕНТА -нали?
фест67 дръжте ме в течение какво се случва с Вас, а аз от моя страна ще пиша как се развива моя случай.
Но със сигурност няма да се оставя току-така.
Re: Осъден Строител
28-01-2009 - 03:39:32
аз мисля че проблема със закъснението не токова страшен . по опасно е това че нямате собственост . така че поканете строителя да ви го прехвърли а ако се ослушва може да обявите догогвора за окончателен чрез съда
Re: Осъден Строител
29-01-2009 - 00:19:32
Т е се контактнаха с мен ,че са готови с прехвърлянето но аз не мога сега да се прибера в БГ а през май , и те веднага поискаха анекс към договора,вероятно искат да прехвърлят топката в мен или да си вържат гащите.
Re: Осъден Строител
02-03-2009 - 11:57:31
Предложих им да се спрат на някакъв вариант с пари ,но не и довършителни работи,или там някакви намаления на данъчна оценка,все едно ми правят услуга.Все още мълчат.
Re: Осъден Строител
02-03-2009 - 19:36:15
avatar
KALDERON Написал:
-------------------------------------------------------
> Предложих им да се спрат на някакъв вариант с пари
> ,но не и довършителни работи,или там някакви
> намаления на данъчна оценка,все едно ми правят
> услуга.Все още мълчат.


Те не могат да намалят данъчната оценка, а и тя е много под истинската цена на имота. При всички случаи, инвеститорите правят прехвърлянето преди А16, за да им излезе по- тънко.
Нямаш ли родители тук- на тях да им прехвърли, за да имаш собственост, все пак. Че, ако го продаде на друг, ще има да патиш..........
Re: Осъден Строител
02-03-2009 - 22:42:51
ето аз как си решавм тоя проблем . давам 90% и 10 % оставям за акт 16 ако заклъснее си прихващам неустоиките от тия последни 10%. в тая ситуация требе тои да ме съди а не аз него.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-07 01:46 от nradev11.
Re: Осъден Строител
06-03-2009 - 00:48:09
Към Кмелия:
Нямам родители в Бг .Майка ми е тук също.Ще го измисля

Към nradev11
Преди време не ми отговаряха на емайлите и ги заплаших със съд ,и те веднага се свързаха с мен, и аз тогава си отидох в Бг ,да коментираме евент.неустойка за двете страни...да са доволни ... нищо което да си струва но си казах добре каквото и да е да свършва по-скоро,но той продължи със закъснението и аз поисках нови обещания .Мълчат.Но тогава той ми каза че ако започна сега т.е. тогава (април 2008)делата щели да продължат мн. време и през това време щял да го запечата и нямало да имам достъп до жилището.
Иначе за закъснението обвинява общината , че им загубила някакви документи и за това не взели актовете когато обещали.
Освен и аз да направя като теб , да прехвърлим собственост, нот акт,прочее и да му кажа на акт 16 че ги здържам заради закъснението.Но ме съмнява,защото той съм сигурен очаква да го съдя и ще ме върти .
Re: Осъден Строител
06-03-2009 - 13:39:25
ами заведи си дело да обявиш предварителния довгор за окончателен и да си доплатиш остатъка като си прихванеш неустоиките . но това зависи от това какъв договор си подписал, а като гедам не си компетентен и не си използвал адвокат от което следва че предприемача така ти е написал договора че да е изгоден за него.така че може би единстено ти остава да се молиш да стане по -скоро



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-09 01:36 от nradev11.
Re: Осъден Строител
08-03-2009 - 14:50:06
МИСЛЯ ,ЧЕ СИ ПРАВ ....ЗА МОЕ ОГОРЧЕНИЕ ...
СЪЩО МИСЛЯ ,ЧЕ Е СТАНДАРТЕН ДОГОВОР ЗА ВСИЧКИ.(ОТ НАШАТА КООПЕРАЦИЯ)
ИМА И ПО-ЛОШИ МОМЕНТИ НАПР ЕДНА ПОЗНАТА СИ КУПИ В КНЯЖЕВО И СЕГА СА МЕЖДУ АКТ 15-16 И СТРОИТЕЛА ГО Е ЗАМРАЗИЛ НЕЩО НЕМОЖЕЛ ДА ГО ЗАВЪРШИ..НЕ ЗНАМ ПОДРОБНОСТИ НО ОПРЕДЕЛЕНО НЕ Е ПРИЯТНО.
Re: Осъден Строител
08-03-2009 - 16:36:32
е щом има и по-зле и това те успокоява нема страшно
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход