Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Осъден Строител

Публикувано от KALDERON 
Re: Осъден Строител
25-01-2009 - 21:37:34
Не не съм се консултирал с адвокат първо защото служителката ,която работеше при него и която всъщност ме водеше на огледа и т.н. е една моя позната от миналото и от същия роден град,за това аз малко се подведох и подходих наивно,и второ нямаше време трябваше да се върна....и въобще се замислям това с времето винаги е проблем.Но строителите когато купуваш никога не ти оставят много време и малко те притискат психически че апартамента няма да остане дълго свободен и до някъде беше така.Бързичко се продаваха по онова време съответно и отношението беше такова.Сигурен съм че сега не е така
Re: Осъден Строител
26-01-2009 - 01:22:58
За съжаление сте се предоверили, а отделно от това сте сбъркали, като не сте ползвали адвокат! Сега нямаше да сте в тази ситуация, още повече лично аз не бих посъветвала клиента си да изсипе идна торба с пари, а да няма документ за собственост! Можело е да ви прехвърлят право на строеж върху вашият обект. Не познавам документите които сте си разменили, но не оставам с добро усещане за тях.

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Re: Осъден Строител
26-01-2009 - 08:03:10
само не разбрах ка става това да запечатат чужда собственост. тоя е много нахален.
Re: Осъден Строител
26-01-2009 - 12:00:15
Напротив не е чужда, още е негова собствеността! Формално, чисто юридически! Имаме само предварителен договор - т.е. обещание за продажба, нямаме прехвърлителен ефект! Всъщност Строителят може дори да се разпореди с апартамента, стига да е достатъчно некоректен и да се е отървал от всичкото възможно имущество, и Дружеството му да има само пасив без актив.

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Re: Осъден Строител
26-01-2009 - 15:43:14
доста наивно е да му платиш 100% и да не сикаш да ти го прехвъли
Re: Осъден Строител
27-01-2009 - 03:18:24
да бъдем то4ни не 100 а 80% и не, че не съм искал да ми прехвърлят, а уговорката беше така:
Аз: добре харесах апартамента какво правим сега?
Те:1000 евро депозит и до 3-4 дни ще трябва да дадш 80%,защото до 2 седм вземаме акт 14.... (цитирам е моята позната )
Аз:ммм добре и заминах за Англия където трябваше да се върна
и така месеци наред ,докато ми направи впечатление че те мълчат от другата страна.. и така
Re: Осъден Строител
27-01-2009 - 08:55:20
Вижте, никой не ви е виновен, че не сте ползвали адвокат! За съжаление, колкото и да не ви се иска, положението е такова! Утре може да се окаже, че няма какво да ви се прехвърли! И да съдите Строителя, ако няма имущество няма да можете въобще да удовлетворите вземането си! Ако се бяхте консултирали, нямаше да е така! Някъде в съседен форум бях прочела, една много любима на всички юристи фраза "Който плаща зле, плаща два пъти"!
И всъщност сега сте дали 80%, ако прехвърли имота ще дадете още 20% по разноски и накрая има огромен % вероятност да не вземете нищо, освен едно съдебно решение... макар дори да е във ваша полза!

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Re: Осъден Строител
27-01-2009 - 14:13:59
Нека не се изместваме от темата...
Аз никой не обвинявам,мой приятел и кум на сватбата ми е адвокат и то във Варна.
Но става въпрос за имот в София.
И въпросът ми е дали някой е осъдил за закъснение на издаване на обект (СРОК) ,а не за недовършване на сградата.То е ясно това



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-27 14:27 от KALDERON.
Re: Осъден Строител
27-01-2009 - 14:31:39
Ами питайте кумът си smiling smiley

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Re: Осъден Строител
27-01-2009 - 17:00:29
Ами аз сега съм пред започване на дело именно за неспазване срокове от строителна фирма- по договор акт 16 трябваше да е октомври 2007-а го взехме август 2009. до тук сме се срещали с тях с адвоката ми- казаха айде дайте да се договорим ще платим за 2-3 месеца закъснениеsmiling smiley-а ние претендираме за поне 8! След като сметнахме сумата която искаме изпратихме нотариална покана да платят в определен срок-ни вест ни кост от тях- единственно коментар че едва ли не сме били нахалници че си искаме парите. Та сеге вече сме пред дело- в смисъл дадох парите на адвоката необходими за завеждане на делото и ще го задействаме. По нататък не знам-но имам уверението на адвоката + това че за всеки случай и той се бил консултирал с юрист от арбитражния съд че шансовете ни са повече от големи!
Въпроса е че повечето хора ги е страх от дело- загуба на време, разходи и т.н.-но ако не си гониш сам интереса- няма шанс- никой няма да плати без да го претиснешsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход