Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за данъчната оценка?

Публикувано от _edna 
Въпрос за данъчната оценка?
13-01-2009 - 23:16:30
Здравейте, моля за съвет и обяснение на следното:

След около 2-3 месеца ще имам Акт 16 на апартамент в София, за който съм платила със собствени средства 50% от стойността.

Или казано накратко - той струва 100 000 лева, аз съм платила 50 000 лева.
В момента разговарям с банки за отпускането на останалите пари, надявам се проблеми не бих имала.

Но въпросът ми е следния: Каква би била данъчната ми оценка, при положение че наскоро казаха, че се вдигат с 50% от 2009г. Питам за да разбера следното: Какви такси и комисионни следва да очаквам, защото никой конкретно не ми казва от фирмата строител.

Другото е следното: По тяхна преценка мислят, че данъчната оценка ще е 75000 лева. Ще ми издадат фактура. Добре, но аз бих ли имала някакви проблеми за останалите 25 000лв, тоест откъде са и т.н.
Re: Въпрос за данъчната оценка?
14-01-2009 - 00:24:49
Здравейте, няма как да определим каква ще бъде данъчната Ви оценка. Ако желаете да сте на ясно, просто пуснете Молба за издаване на същата. Все пак имайте предвид, че с получаване на т.нар. Акт 16 и отразяването в данъчната администрация пак ще имате увеличение в размера на данъчната оценка.

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход