Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!

Публикувано от krisi_el 
ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
22-12-2008 - 12:22:03
Имам офис в бизнесцентър който,е даден под наем на "Алпител"ООД.Същите от 4 мес. се крият и не си плащат наема.Натрупани са и един куп други сметки.Не се и появяват,а офисът е пълен с тяхна офистехника.Поразтърсих се и открих къде живее "шефът",но той се крие и не иска да говори с мен.Желанието ми е не да си взема парите/те са прежалени вече/,а да ги махна от там за да си ползвам офиса!ПОМОГНЕТЕ!
Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
22-12-2008 - 14:25:54
avatar
krisi_el Написал:
-------------------------------------------------------
> Имам офис в бизнесцентър който,е даден под наем на
> "Алпител"ООД.Същите от 4 мес. се крият и не си
> плащат наема.Натрупани са и един куп други
> сметки.Не се и появяват,а офисът е пълен с тяхна
> офистехника.Поразтърсих се и открих къде живее
> "шефът",но той се крие и не иска да говори с
> мен.Желанието ми е не да си взема парите/те са
> прежалени вече/,а да ги махна от там за да си
> ползвам офиса!ПОМОГНЕТЕ!

Изпрати му нотариална покана и на двата адреса, за да го уведомиш че договорът е прекратен. Ако не дойдат да си изнесат нещата, отваряй, мести им техниките някъде, където можеш да ги пазиш, докато решат да ти се обадят. Направи списък и да се подпишат поне 2 души, че това е всичкото им имущество.
Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
23-12-2008 - 14:50:40
Изпрати му нотариална покана и на двата адреса, за да го уведомиш че договорът е прекратен. Ако не дойдат да си изнесат нещата, отваряй, мести им техниките някъде, където можеш да ги пазиш, докато решат да ти се обадят. Направи списък и да се подпишат поне 2 души, че това е всичкото им имущество.

И се озоваваш за дълги години в затвора.

Първо си прочиташ договора за да видиш дали можеш да го развалиш, заради неплатени наеми. Ако можеш да го развалиш веднага им изпращаш покана на адреса на дружеството, че на основание еди кой си член договорът е развален и искаш да ти върнат помещението. От тази дата освен наеми ще ти дължат и обезщетение. След което ми пишеш и ще ти кажа какво конкретно да правиш.
Ако си такъв и пич и прежалваш пари се занимавай с нещо друго. Отдаването под наем не е за теб. С какво ще платиш за да ги изкарам, ако прежалваш наеми? Погледни през прозореца дали им е скъпо оборудването, може да се иска предварително обезпечение, но е малко умряла работа.
Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
23-12-2008 - 16:03:58
Нощес са изнесли техниката и сега има само мебели-това се вижда от прозореца.Току що им изпратих Нотариална покана но не зная дали призовкарката ще може да им я даде..на домашният адрес.А,за да ги извади някой,ще прежаля всичко което имат да ми дават..поне 1400лв са до сега..И ще почерпя!0899883446-Краси..Освен това и аз мога ,да помагам за някои неща.
Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
25-12-2008 - 11:13:39
По закон трябва да освободят помещението и да ти предадат ключовете. Само така се прекратява наемно правоотношение. До тогова ти дължат наем и обезщетение. За да се направи каквото и да е трябва да се намерят, т.е. да имат телефон, който да вдигнат или врата, която да отворят. Възможно е да се изнасят и да ти дадат ключовете без разправии, няма логика да държат помещението, още повече вероятно са им спрели тока, макар, че за фирмите става бавно, минават поне 3-4 месеца.
Сега стой и чакай. Ако до 10-12януари няма развитие ми прати съобщение, но им намери телефон или адрес. Няма да отваряш дума, че им опрощаваш каквото и да било, ако не го поставят като условие. Може да имаш 2-3 хиляди лева сметки. Отиди в Ел. снабд. - Симеон 333 и им провери телефоните, че после няма да вкарат нови партиди на този адрес докато ти не оправиш сметките, нищо че са чужди.Носи идоговора за наем, може да ти го поискат.
Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
25-12-2008 - 12:26:22
avatar
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Изпрати му нотариална покана и на двата адреса, за
> да го уведомиш че договорът е прекратен. Ако не
> дойдат да си изнесат нещата, отваряй, мести им
> техниките някъде, където можеш да ги пазиш, докато
> решат да ти се обадят. Направи списък и да се
> подпишат поне 2 души, че това е всичкото им
> имущество.
>
> И се озоваваш за дълги години в затвора.


Що не ми посочиш поне един, лежащ? :]
Що не се консултираш със специалист, работещ материята?
Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
25-12-2008 - 14:11:00
За д-р Иванов!
Честита КОЛЕДА!
Имам домащният адрес на "шефа" както и мобилният му телефон.Не отварят на призовкарката,да им даде нотариалната покана и тя им сложи предизвестие,да отидат и си я получат.Не вдигат и мобилният телефон,защото ги издирват и от Ийзи кредит за голяма сума а и от Вивател за сметка около 3000лв....Стационарен телефон вътре няма.Изнесли са от помещението техниката и сега има само мебели....Токьт е спрян отдавна за неплатени сметки и използват помещението за склад....Договорьт им като цяло важи до 02.01.2009г а сьщо и с нотариалната покана сьм им сложил този срок."Баровецът" се казва Иван Христов и живее в жк.Люлин бл.523А ет.13 ап.60.Благодаря за разбирането и Ви пожелажам Весели и красиви празници каквито май няма да са за мен....
Поздрави!
Красимир Георгиев
Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
25-12-2008 - 14:16:12
..... и още ....телефоньт на който отговаря е 0876 245 044 но като звънна отговаря жена му и казва,че няма такьв.....а аз сьм пред вратата им и чувам като и звъня и като ми отговаря.....
Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
07-01-2009 - 18:25:33
Върнаха ли ключовете?
Re: ПОМОГНЕТЕ ДА МАХНА НЕКОРЕКТНИ НАЕМАТЕЛИ!!
08-01-2009 - 09:52:41
Нито се обадиха,нито върнаха ключовете.Вчера минах покрай тях и си бяха там,но не им звъннах,защото не исках да влизам в конфликти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход