Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

моля за съвет

Публикувано от hriston 
моля за съвет
24-09-2008 - 18:18:57
Имам следния казус - на маломерен парцел с площ 160кв.м се проектира ново стоителство. Има издадена скица за 60кв сграда и 30кв. ателие. Етажността на всичко е 2 етажа и подпокривно. Въпросът ми е дали е възможно да има ателие на 3 етажа? На мен това ми звучи абсурдно, но ....

Та молбата ми е има ли правни основания за това ателие.

Разбира се ще съм благодарен за всички мнения и съвети.
Re: моля за съвет
24-09-2008 - 18:37:05
Съгласно строителните книжа какво е? Или просто го наричат ателие?

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Re: моля за съвет
25-09-2008 - 08:29:40
Във визата за проектиране е описано "60кв. временна постройка (чл.50, б. "а" от ЗУТ) и 30кв. ателие (чл.50, б. "в" от ЗУТ)". А после в проекта си е едно общо жилище на всеки един от трите етажа и не се вижда обособено ателие.
Re: моля за съвет
25-09-2008 - 09:44:31
Предполагам, че това трето помещение е оформено документално примерно като склад, за да не се нарушава КИНТ-а. Иначе може да има и екзекутивна документация, която одобрява един вид промените в проекта.

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Re: моля за съвет
25-09-2008 - 13:21:01
По-скоро въпросът ми е дали има такова нещо като ателие на 3 етажа.

А иначе няма никаква екзекутивна документация, а в проекта са предвидени нормални стаи и стълбища.
Re: моля за съвет
25-09-2008 - 20:06:24
Едно цяло ателие върху три етажа или всеки етаж е обособен като ателие?

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Re: моля за съвет
26-09-2008 - 13:56:51
Май проблемът е, че не изясних от самото начало, че става дума за къща на един собственик. Та в този смисъл няма отделни апартаменти и т.н.
Re: моля за съвет
26-09-2008 - 17:53:35
Вижте проекта, сграда следва да се въведе в експлоатация съобразно проекта! Възможно е да се направи и екзекутивна документация! Често за да не се нарушава КИНТ-а последният етаж, макар да изглежда като жилищен се проектира примерно като склад, обслужващо помещение.

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход