Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

агенция ме изнудва. Моля за юридическисъвет...

Публикувано от felice 
Re: агенция ме изнудва. Моля за юридическисъвет...
28-08-2008 - 18:30:30
Никакъв договор с фирмато нямам. Нямам даже и споразумение за посредничество. Единственият документ, който имам е Протокол за оглед. Имам и депозитна разписка, която , разбира се е изтекла, защото аз си загубих депозита.
Имо вариант, чрез който могат да разберат роднинство, ако от моето ЕГН извадят ЕГН- то на майка ми. По нейното пък ще видят кой е брат и... бях в полицията днес и те ми казаха, че това е подсъдимо и могат да им вземат лиценза, както и дипломата на адвоката.
А по въпроса за депозитите- да изгубих ги, тъй като стопирах 3 имота на различна стойност, с идеята ,в зависимост от това колко пари ще мога да взема в заем, да купя този, който ми е изгоден. В последствие се оказа, че съм си правил сметките без кръчмар, но ВЪПРЕКИ това, на никой не му влиза в работата да ме проверява или да си прави изводи по някаква тъпа постъпка, от типа- първо да капарирам, а после да търся пари.
А чичо ми си е друга бира изобщо- той си купува от провинцията жилище за инвестиция. Аз какво- да му забраня ли???
Re: агенция ме изнудва. Моля за юридическисъвет...
28-08-2008 - 20:57:03
Нямаш никакув проблем -просто се жалвай от брокерите в икономическа полиция-изнудването си е сериозно престъпление.,а повечето брокери така печелят
Re: агенция ме изнудва. Моля за юридическисъвет...
28-08-2008 - 22:05:18
felice Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Имо вариант, чрез който могат да разберат
> роднинство, ако от моето ЕГН извадят ЕГН- то на
> майка ми. По нейното пък ще видят кой е брат и...
> бях в полицията днес и те ми казаха, че това е
> подсъдимо и могат да им вземат лиценза, както и
> дипломата на адвоката.
>


felice,защо не се пробваш в криминалния жанр?
winking smiley

Не знам, какви сте ги вършили с чичото,но на тези писачи,които те успокояват,твоя проблем им е първа грижа!Моят съвет е, да обуваш удобните обувки и да тичаш при адвокат.Дано имаш късмет,ще ти е нужен! winking smiley
Re: агенция ме изнудва. Моля за юридическисъвет...
28-08-2008 - 23:38:12
Komin4e, въз основа на какво трябва да се притеснявам. Аз нямам дори договор с агенцията, а не съм чувал до сега някой да е съден по подозрение или по точка от протокол за оглед.
Re: агенция ме изнудва. Моля за юридическисъвет...
29-08-2008 - 00:29:40
Договорът ви всъщност не е задължително да е в писмена форма, дали сте били в договорни отношения може да се доказва и със свидетелски показания + разписката за капарото и Протокола за оглед, които са индиция за договорни отношения. Въпрос на тълкуване нормите и на настроение на съдията. Няма как да вземат дипломата на адвоката нито пък лиценза на агенцията, агенциите не подлежат на лицензионен режим от някакво държавно учреждение!
Re: агенция ме изнудва. Моля за юридическисъвет...
29-08-2008 - 00:51:35
никой съдия нема да признае догор за комисон в устна форма още повече като нема сделка нема и комисион а депозита предполагам сте го дали на собственика, ако ли не излиза че АНИ взема капаро за имот които не е нейна собственост което си е незконно, напишете какъв документ ви издадоха за тоя депозит.за за изнудването ако има такова си е престъплание но не стана ясно със какво по -точно ви изнудват,ако има заплахи за саморазправа или нещо такова направо си пускай жалаба,ама ако са казали че ще те съдят това не е изнудване .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-29 01:14 от nradev11.
Re: агенция ме изнудва. Моля за юридическисъвет...
29-08-2008 - 14:49:18
Защо да го е страх - не може да се докаже, че той е казал на чичо си за имота. Какво толкова го плашите.
Споко - по същия начин можеш да ги съдиш, че този имот се е предлгала от свързани с тях лица, въпреки , че си дал депозит да се спре от продажба...Т.е. по същия начин няма да успееш да го докажешsmiling smiley
Re: агенция ме изнудва. Моля за юридическисъвет...
16-09-2008 - 14:31:43
АНИ няма право да взима капаро за имот за който няма регламетирано (чрез договор с продавача) ексклузивитет... какво капаро сте оставили и какво ви гарантира не ми е ясно така че ако всичко е чисто си ги подгонете по съдебнен ред... Успоредно с това ги подгонете за ако не изнудване то за вмешателство и повдигнете въпроса как са стигнали до човека закупил жилището ви е чичо след като доколкото разбрах роднинската ви връзка е посредством маика ви и не може дори да се говори за съвпадение на имена.... и накрая може да се изгаврите за загубени ползи smiling smiley което е почти невъзмож да докажете но...
Така че ако са ви чисти ръцете не се чудете за да не ви изпреварят с иск...
Re: агенция ме изнудва. Моля за юридическисъвет...
01-10-2008 - 21:25:38
Следжащия път мислете и не подписвайте. С подпис или без, агентката щеше да ви разходи по имотите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход