Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

може ли да се поделим

Публикувано от sasa 
може ли да се поделим
15-08-2008 - 13:22:59
добър ден.Много ще съм ви благодарен ако можете да отговорите на въпросът ми.Двама наследници на имот сме който е 450м.Разбрах че той не може да се подели тъй като не могат да станат два имота от по най-малко 300 метра.Възможно ли е да се раздели на идеални части?В имота има и къща около 150 кв. метра, тя също ли е неподеляема?Може ли да се подели на идеални части или нещо такова? Какви са изискванията за да бъде една къща поделяема?Благодаря Ви!
Re: може ли да се поделим
15-08-2008 - 13:30:54
Здравейте, реално вие имате идеални части, но това което може да направите е разпределение на ползването на имота. Това обаче ще запази съсобствеността, просто ще регламентира, най общо казано, коя коя част ползва от нея.
Re: може ли да се поделим
15-08-2008 - 13:37:45
благодаря ви за бързият отговор.Благодаря за успокоението.Значи все пак можем да определим кой каква част от къщата и дворът да ползва, макар да оставаме съсобственици,правилно ли съм разбрала?Можете ли да ми кажете какви са критериите за да бъде къщата поделяема, въпрос на квадратура ли е?Благодаря Ви отново!
Re: може ли да се поделим
15-08-2008 - 13:59:12
Да, точно това имам предвид. Дали къщата е поделяема се определя по стандарти, на които трябва да отговаря всяка част (т.е. да може да служи за самостоятелно ползване). Ще трябва да се изработи проект, който ще определи точно какви са индивидуалните граници на два имота в къщата.
Re: може ли да се поделим
15-08-2008 - 14:02:00
безкраини благодарности за отговора!Приятен ден!
Re: може ли да се поделим
15-08-2008 - 14:06:06
Хубав ден и на Вас! smiling smiley
разделяне на къща
04-09-2008 - 15:40:34
здравеите!

Ще Ви бъда много благодарна ако ме посъветвате нещо по следния въпрос:

Става въпрос за къща на 3(три етажа),която баща завещава на двамата си синове.Има нотариален акт само на къщата като цяло.Само ,че не е ясно кои син какво получава.Как може да се раздели къщата поравно за всеки брат още докато е жив бащата ,за да не се водят дела на по-късен етап?

С молба да ми кажете от къде да се започне?

Предварително много Ви благодаря !
Re: разделяне на къща
04-09-2008 - 15:48:55
avatar
TINA00 Написал:
-------------------------------------------------------
> здравеите!
>
> Ще Ви бъда много благодарна ако ме посъветвате
> нещо по следния въпрос:
>
> Става въпрос за къща на 3(три етажа),която баща
> завещава на двамата си синове.Има нотариален акт
> само на къщата като цяло.Само ,че не е ясно кои
> син какво получава.Как може да се раздели къщата
> поравно за всеки брат още докато е жив бащата ,за
> да не се водят дела на по-късен етап?
>
> С молба да ми кажете от къде да се започне?
>
> Предварително много Ви благодаря !


Ако бащата вече е завещал къщата, само той може да промени завещанието, като определи кой етаж за кой син е и какво ще стане с третия етаж.
Re: разделяне на къща
04-09-2008 - 15:59:05
И без завещание къщата ще я делят 2мата братя освен ако няма други братя и сестри или съпруга ,те имат запазен дял така че от завещанието фаида нема. а делбата преди смъртта на бащата е невъзможна по простата причина че не могат да делят нещо на което не са собственици.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-04 17:04 от nradev11.
Re: разделяне на къща
04-09-2008 - 16:12:11
avatar
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> И без завещание къщата ще я делят 2мата братя
> освен ако няма други братя и сестри или съпруга
> ,те имат запазен дял така че от завещанието фаида
> нема. а делбата преди смъртта на бащата е
> невъзможна по простата причина че не могат да
> делая т нещо на което не са собственици.

Ако! Нали точно това не знаем, а човекът пита сега какво може да се направи.........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход