Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прекратяване договор за наем

Публикувано от wasiwas 
Прекратяване договор за наем
02-08-2008 - 18:58:44
Здравейте,
Дал съм помещение под наем със срочен договор.Преди 4 години подписах договора с наемателя без много да мисля.Срокът изтича след 4 месеца, а отношенията ни с наемателя се влошиха.Притеснявам се какви претенции може да има той към мен след изтичането на договора при следните точки включени в него:
ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ДОГОВОРА
11. Срокът на договора се прекратява при неговото изтичане, освен ако страните не се споразумеят за нов срок, като наемателя се ползва с предимство пред евентуални нови кандидати.
12. При предсрочно прекратяване на договора по вина на наемодателя, включително и по реда на т. 11, същия дължи на наемателя стойността на извършените подобрения за изминалия период, и пропуснати ползи и загуби по този договор.

Какво би могло да значи това което съм подчертал.Трябва ли да се чувствам задължен отново да сключа договор с него?
Abu
Re: Прекратяване договор за наем
02-08-2008 - 22:56:20
Абе и без да съм юрист е видно, че този договор е някаква измишльотина - не мога да разбера чии интереси защитава. Четири месеца все ще го изтраеш, да не вземеш да се договаряш за продължаване на срока или да пропуснеш да заявиш желанието си да прекратиш договора с изтичането му! 30 дена преди изтичане отправяш нотариална покана да напусне имота на съответната дата (консултираш се с нотариус) и следващия път не подписвай прибързано чужди договори. Достатъчно е да спазваш 3-4 основни принципа: да има ясни условия за прекратяване и разумен срок/цена на отдаване под наем (а не примерно 10 години с фиксиран наем), да не прави подобрения без съгласието ти, да не преотдава имота на друг и такива неща... Пак адвокат или нотариус ще ти трябва, ама си струва.
Re: Прекратяване договор за наем
03-08-2008 - 15:19:08
може и веднага да го гониш. ако в договора не е указано друго става със 1месечно предизвестие.
Re: Прекратяване договор за наем
04-08-2008 - 17:38:03
Какво да правя ако след изтичане на срока на договора и от предизвестието не се изнесе ?
Re: Прекратяване договор за наем
04-08-2008 - 18:59:53
avatar
wasiwas Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво да правя ако след изтичане на срока на
> договора и от предизвестието не се изнесе ?

Или си намираш фирма, която да му помогне да се изнесе,или завеждаш дело.......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход