Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разходи по учредяване на ипотека

Публикувано от MilenaJ 
Анонимен потребител
Re: Разходи по учредяване на ипотека
21-02-2006 - 14:53:55
Ами то си пише:
[www.dskbank.bg]

Това 6.79 за целия период звучи добре.

Е има някакви 95 лева годишно ама айде.
Тинки Уинки, виждам че си фен на плаващите лихви за целия период. Аз се чудя, нали и за другите кредити през останалия период са плаващи лихвите? Сега ще се разтърся за условията ДСК Уют.
Анонимен потребител
Re: Разходи по учредяване на ипотека
21-02-2006 - 15:59:20
плаващи са.
виж сега плаващите лихви на мен по ми харесват от фиксираните
1) чисто фиксирана лихва няма - винаги в договора има някаква уговорка за "при резки промени на лихвите ...." ама тази уговорка е само за нагоре. ако лихвите паднат и ти излизат с номера - ами нали искаше фиксирана - плащай си. Един приятел преди 2 години взе от ОББ на 12.75 фиксирана и познай на каква лихва е в момента.
2) при плаващата лихва общо взето си в крак с времето и рефинансиране не ти се налага. Общо взето трябва да гледаш надбавката да е малка, а БЛП голямо. По този начин ако банката реши да намалява лихвите при малка надбавка трябва да намаля БЛП което пък и тебе те облагодетелства.

За "ДСК уют" аз никакво инфо не намерих. Предполагам е някаква пакетна програма
Ето за ДСК Уют от една тяхна брошура:
Включването в програмата става с откриване на разплащателна сметка в лева в банка ДСК. Ако се изпълни едно от условията:
1) да се извършва месечно плащане на поне 2 комунални услуги (или плащания към мобилен оператор);
или
2) да се извършва плащане на поне 1 услуга месечно или да се поддържа спестовен влог с най-малко 1000лв;
или
3) или 4) някакви плащаниякъм допълнителен пенсионен фонд и т.н.
Има отстъпка и от 0,5% ако се превежда по сметка заплатата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход