Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разходи по учредяване на ипотека

Публикувано от MilenaJ 
Сори, но желанието за преформулиране на въпроса означава, че не е добър самия въпрос, но както и да е.
Поисках от служителя в банката да ми посочи всички разходи, които се появяват покрай ипотечния кредит. Такса за разглеждане искането за кредит. Освен еднократната такса управление има и годишна такса по кредита. Експертната оценка на имота е отделно - поисках списък с лизенцираните оцените на банката, в общи линии цените им варират от 100 до 150лв. Застраховката "Живот" те я поемат, а застраховка "Имот" аз. Обадих се на няколко застрахователни дружества - намерих цената, която е най-изгодна при исканите клаузи. За разходи по учредяването на ипотеката ми беше казано, че трябвало да питат юрист. Та се опитвам да придобия представа, тъй като нямам никаква, дали ще ми трябват 1000лв или 10лв в това направление. Затова писах и в юридическия подфорум.
Нямам адвокат, написването на НА май ще се възложи на нотариуса.
Анонимен потребител
Re: Разходи по учредяване на ипотека
20-02-2006 - 13:05:40
Quote

има и годишна такса по кредита.
Тука е момента да смениш банката

Quote

Обадих се на няколко застрахователни дружества - намерих цената, която е най-изгодна при исканите клаузи
Сега провери в банката дали признават застраховките на този застраховател, че едно време банките искаха застраховките да са на специални места направени - нещо като при оценките.
Мерси, Тинки Уинки.
Виждам, че си запознат и ме разбираш. smiling smiley) Незнам дали първия съвет е удачен - напр. годишните такси са за само първите 5 години, а лихвите са 0% за първата и плаваща 7,5% за останалия срок. (Първа инвестиционна банка). Ако не съм сбъркала Райфайзен имат подобна оферта - само, че лихвата за останалия период е фиксирана.
Питах за застрахователите, казаха ми който си харесаш smiling smiley)). Предполагам, че одобряват всички smiling smiley)).
Анонимен потребител
Re: Разходи по учредяване на ипотека
20-02-2006 - 14:06:30
Я виж:
1) Булбанк - лихва плаваща 6.88 + като вземеш някоя пакетна програма и свалят от лихвата
2) Пиреос - 0% за 6 месеца, после 6.4% с 0.5 на година за обслужване за остатъка
3) Сосиете Генерал Експресбанк (ей това ново име докато го напиша) - 6.4% до 15 години ако ти е заема. Във форума "Кредитор" е в тази банка ако искаш пиши му:
[forum.imoti.net]
4) Може да погледнеш и Хеброс - имаха едно 6.9 ама важеше само ако работиш на определени места, ама нищо не пробва да опиташ
Добре ама Булбанк и те имат годишна такса - 0.17%. Сигурен ли си, че тази лихва от 6.88% е плаваща? А на офиса на Сосиете Генерал Експресбанк на Плиска ми казаха, че не финансирали имоти без Акт 16.
Re: Разходи по учредяване на ипотека
20-02-2006 - 14:42:01
Тия в офиса на Плиска могат да ти кажат всичко - знам го от опит. С конкурс са...
Анонимен потребител
Re: Разходи по учредяване на ипотека
20-02-2006 - 14:50:12
За Сосиете Генерал Експресбанк ти казвам пиши на "Кредитор" той е разбран човек

За Булбанк мисля че това 6.88 е плаващо. Не съм сигурен дали имат годишно обслучване, ама дори и да има 0.17 не са много. Все пак ще си ги избиеш с едно Унико
ОК. Писах. smiling smiley))
Виждам, че се заговорихме за разходите по кредитите. smiling smiley)) Мерси на всички. Ще докладвам smiling smiley))
Анонимен потребител
Re: Разходи по учредяване на ипотека
20-02-2006 - 15:14:19
задължително трябва да докладваш че следващия като дойде да пита да знаем clap:
Добре да Ви кажа една новина. От вчера ДСК са с нови лихви, май има промени и при таксите. Но ми се иска аз да проверя лично и ще кажа smiling smiley))
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход