Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво може да се построи в/у НУПИ

Публикувано от koqn 
Какво може да се построи в/у НУПИ
10-07-2008 - 10:23:01
Здравейте!

Имам желание да си купя малък парцел и да си построя малка виличка. Намерил съм такъв, за който се твърди, че е в частична регулация. Мисля, че не може да стане УПИ заради това, че е с много малка квадратура - около 200 кв.м. Въпросът ми е свързан с това, дали мога да разположа там временна постройка(бунгало) до 30 кв.м. и мога ли и какви документи са нужни за присъединяване към електроразпределителната мрежа. Нужно ли е временната постройка да бъде заснета, може ли такава постройка да бъде заснета в/у нерегулиран парцел и други подробности в аспекта. Бих искал да спестя максимално ходенето по общини и институции. Моля също за дефиниция на НУПИ, частична регулация, УПИ, виза за проектиране, заснемане, временна постройка.

Благодаря предварително!



Re: Какво може да се построи в/у НУПИ
10-07-2008 - 10:34:39
Никой нищо конкретно не би могъл да ви отговори, без познаване на документите. Въпросът ви е сложен и тежък, и по-скоро трябва да се консултирате с адвокат. Не е сериозно да платите голяма сума за имот, а да се чудите как да спестите от адвокатски хонорар. Не ме разбирайте погрешно, но за да ви отговоря ще ми отнеме поне час време.
Re: Какво може да се построи в/у НУПИ
10-07-2008 - 10:54:43
Консултацията с адвокат е задължителна, но на този етап бих искал да разбера дали закона позволява или по-скоро забранява такава постройка в/у нерегулиран парцел(вилна зона е) и дали е заложено присъединяването към електроразпределение в последствие. Разполагам със скица на имота.
Re: Какво може да се построи в/у НУПИ
10-07-2008 - 14:10:47
avatar
koqn Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте!
>
> Имам желание да си купя малък парцел и да си
> построя малка виличка. Намерил съм такъв, за който
> се твърди, че е в частична регулация. Мисля, че не
> може да стане УПИ заради това, че е с много малка
> квадратура - около 200 кв.м. Въпросът ми е свързан
> с това, дали мога да разположа там временна
> постройка(бунгало) до 30 кв.м. и мога ли и какви
> документи са нужни за присъединяване към
> електроразпределителната мрежа. Нужно ли е
> временната постройка да бъде заснета, може ли
> такава постройка да бъде заснета в/у нерегулиран
> парцел и други подробности в аспекта. Бих искал да
> спестя максимално ходенето по общини и институции.
> Моля също за дефиниция на НУПИ, частична
> регулация, УПИ, виза за проектиране, заснемане,
> временна постройка.

Няма понятие "парцел", няма понятие "НУПИ". Ако искаш отговор, пиши какъв е статута на тия 200кв.м. В какво зона се намират. Какво е отреждането за нея.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход