Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Делба на имот на 2 УПИ и път за достъп?

Публикувано от Петър 
Здравеите,

Имам парцел в регулация и подадох молба в общината за
Допускане изменение на реулационния план с цел обособяването на два парцела.
Интересуваме след разделянето на парцела , пътя за доступ до втория парцел (който ще преминава през първия ) чия собственост ще е, след промяната на регулацинния план ?
Моя или на Общината?

Благодаря предварително
Както разбирам въпроса ти, очаква са на мястото на един парцел да се появят два и никакви други промени не са предвидени. Не мога обаче да разбера, защо се намесва и някаква бъдеща хипотетична собственост на общината. Да не би по план някъде там да има улица ?
В най-простия случай, след формирането на двата парцела, ти продаваш (прехвърляш) вътрешния (защо иначе да ги делиш) и ще бъдеш задължен да предоставиш достъп на новия собственик до имота му.
Извинявам се за невежеството но никога не сум се занимавал подобно нещо.
Не по план няма улица, но нали се прави изменение на регулационнен план ще отступя 3м. за път до 2рия парцел.
Значи този път си остава мой и с бъдещия собственик бихме могли да си сложим врата и ограда и нсамо ние да имаме доступ до парцелите.
ДА идеята ми е да продам вътрешния парцел 500кв. м от от 1400кв. м.

Имам и друг въпрос:
След като от общината ми разрешат делбата на имота какви документи ще ми издадът?
- две нови скици? за всеки парцел по отделно?
- една с нанесени два парцела?
- Трябва ли да се издават нови Нотриални актове за всеки парцел по отделно.
Питам това защтото не знам как ще го продам ако е не е на отделен Н . Акт?

Вие случаино да не сте адвокат?



Анонимен потребител
Re: Делба на имот на 2 УПИ и път за достъп?
10-02-2006 - 12:01:43
Абе не знам дали си остава ваш защото ако този зад твоя големия парцел (дето ще го делиш) реши да продължи образно казано улицата, как ще мине през вратата дето вие смятате да поставите.
Идеята е да се затвори от към главната улица и тази врата да се ползва и от двамата собственици... да се обособи нещо като комплекс от 2 къщи с един вход.
Ще ти пратя снимка на парцела на емаила за да разбереш по точна какво искам.
Не съм адвокат!
Мисля, че точно това ще се случи - ти си оставаш собственик на земята, а новият собственик има право на достъп (ерго преминаване ) през твоя парцел и не виждам никакъв проблем да си посроите врата по общия ред.
Посъветвай се с адвокат относно самата техника на операцията и съобразявайте разходите.
Би трябвало да има начин продажбата и отделянето на новия парцел да може да стане на един ход.
Иначе може да продадеш идеална част и после да направите делба, ама това е подходящо за много близки и надеждни хора.
Анонимен потребител
Re: Делба на имот на 2 УПИ и път за достъп?
10-02-2006 - 13:48:52
идеята е че според мен на практика там ще има улица. Те двамата си делят парцела - ОК, обаче парцела който е зад техните два може да реши и той да влезе в регулация един ден. До него има улица според общината нали. Така че ако той продължи пътя би трябвали да може и той да минава през вратата поставена от първите двама собственика и т.н.
Всички съседи имат са на улицI и са в регулация , така че смятам че няма да е проблем.

А по другите ми въпроси има ли мнение?

"След като от общината ми разрешат делбата на имота какви документи ще ми издадът?
- две нови скици? за всеки парцел по отделно?
- една с нанесени два парцела?
- Трябва ли да се издават нови Нотриални актове за всеки парцел по отделно.
Питам това защтото не знам как ще го продам ако е не е на отделен Н . Акт? "



Тинки даи някъкъв друг маил защото от този tinky_winky@mail.bg ми го върна да ти пратя скица на парцела
Анонимен потребител
Re: Делба на имот на 2 УПИ и път за достъп?
10-02-2006 - 14:22:28
и да ми пратиш скицата надали ще мога да ти помогна повече.

Иначе това си ми е адреса, не знам защо ти връща пощата. Може много голям файл да се опитваш да пращаш или знам ли?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход