Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

договори с работници наети по стопански начин??????

Публикувано от mir4one 
договори с работници наети по стопански начин??????
15-05-2008 - 21:24:30
Здравейте на всички във форума. Наскоро ще започвам строеж на еднофамилна къща с бригада наета от мен по стопански начин. Един приятел ме предупреди да си сключа договори с работниците защото щели да ме глобят от инспекцията по труда. Искам да попитам по-запознатите във форума дали е вярно и как да се застраховам. Благодаря Ви предварително



Re: договори с работници наети по стопански начин??????
16-05-2008 - 08:44:14
Накарай ги да си регистрират фирма и да си плащат осигуровките поне на минимална заплата. А ако откажат не сключвай договор с тях и им кажи, че ще им пратиш проверка ако ги видиш на друг обект.
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
17-05-2008 - 18:24:13
avatar
Ако строежа е на село,така ще си остане на голата поляна. По-добре да намери един бригадир,с когото да сключи договор за извършване на строежа,като опише всичко вътре,барабар с неустойките и заверят подписите при Нотариуса. Това,за повече тежест.......пък дано майсторът излезе читав.......
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
02-06-2008 - 23:20:33
Какво искаш да кажеш с това, че щял да си остане на голата поляна?

Нека момчето да си регистрира една фирмичка, па да си сключи договор с една бригада; техника с договор на хонорар; договор свещо лице (строителен надзор). А може и фиктивен договор и малко парички на ръка с някоя измушена стр. фирма и етооо spinning smiley sticking its tongue out
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
04-06-2008 - 21:19:28
Кога е приет този закон който изисква подписването на договор с бригадата която ще строи къща,и в коя категория попада строителството на еднофамилна къща?Къде може да се прочете какво пише в ЗАКОНА?
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
05-06-2008 - 01:13:16
Ако ти джанам питаш мене-не знам. Но тука има знаещи събратя, та все некой ще ни каже smiling smiley :ami:
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
06-06-2008 - 08:40:29
Никога не си имал право да наемаш хора, които не са назначени на работа, нямат фирма , не са самоосигуряващи се.
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
07-06-2008 - 22:52:23
Ми нещо знаещити не казват.Тук се говори за стопанскиа начин на строителство.
Има ли закон който да ми забранява приятелите ми да ми построят къща?От какъв зор да плащам на фирма като не ми е изгодно?Това питам а,че нямаш право да наемаш хора без договор е ясно,но моля да не извъртате въпроса!Явно тук на такъв въпрос няма кой да отговори защото не му е изгодно!!!
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
10-06-2008 - 01:24:28
"Явно тук на такъв въпрос няма кой да отговори защото не му е изгодно!!!"

Ти баке може да си без опит, но със сигурност си прозорлив човек winking smiley Тука всеки фирмаджиа реве, че е затрупан от работа, не смогва, даже връща клиенти, НО информация йок! Нали знаеш: "Страх лозе пази" spinning smiley sticking its tongue out

Ти виж, отвори закона там всичко пише. И ако имаш дружина, вземи си един майстор и не му мисли, а почвай да фърляш кереча smiling smiley

Хайде успех и разказвай как вървят нещата winking smiley
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
10-06-2008 - 09:05:59
Щом имаш приятели , които могат да ти построят къща защо задаваш въпроси? Нали могат - почвай и строй А щом могат , значи и знаят. Виж ако си на мнение, че могат, обаче не знаят ще трябва да си преосмислиш философията за живота.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход