Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

чудо на архитектурата затваря изгледа

Публикувано от veso54 
чудо на архитектурата затваря изгледа
13-04-2008 - 15:41:35
Собственик съм на апартамент на първия етаж над търговските площи в новопостроена сграда,до която в момента в съседния парцел се изгражда друга на калкан.
Проблема е че, изградената там търговска площ е с по един метър отпред/на лицевата част/ и отзад извън контурите/калканната стена/ на нашата сграда.
По-големия проблем е,че колоните и гредите/пояса/ се повтарят и на първия етаж на новостроящата се сграда,като съседа ги запълва със зид и ги оформя като огромна тераса за първия му етаж.
С тези причудливи издатини/чудо на архитектурата затваря изгледа/слънцето в моите две тераси+прозорец които са единственото естествено осветление/тъй като нямат никакво разстояние от калканната стена и из лазят напред и във височина с по един метър.
Според мен строителите са сбъркали още от кота нула и са повторили колоните и гредите на търговската площ и на първия етаж/не ми се вярва да го е направил архитекта/ и сега си зидат както им дойде.
Моля,знаещите и познаващи законите за помощ.
До кого и на какво основание да изпратя жалбата си?
Какви закони и разпоредби е нарушил съседа ми?
Съжалявам много, ако ви притеснявам или пък съм объркал форума,но рових навсякъде
и се обърквам по-вече с тези изменения в закони и наредби.
Ще бъда безкрайно благодарен на всеки отзовал се на молбата ми на v.janev@abv.bg или във форума.
Не зная как но мога да приложа и някоя снимка от строежите.
Re: чудо на архитектурата затваря изгледа
14-04-2008 - 09:48:11
писах ви на ,,лични"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход