Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имот, придобит със завещание

Публикувано от Palio 
Имот, придобит със завещание
10-04-2008 - 20:49:08
Ето следната ситуация.
Майка и баща с две деца. Майката завещава имот на едното си дете-дъщерята. Дъщерята придобива имота си, плаща данъци години наред. Възможно ли е другото дете или неговите наследници да претендират за нещо по това завещание-във връзка със запазена част и т.н. Има ли срокове за тази претенция?
Предварително благодаря за отговора.
Re: Имот, придобит със завещание
17-04-2008 - 20:29:37
и аз имам една ситуация: аз и брат ми наследихме по 1/4 от два апартамента. как е най-добре и най- евтино да си отстъпим часта един на друг?( аз да му прехвърля от единия апартамент, а той на мен от другия) . благодаря предварително
Re: Имот, придобит със завещание
14-05-2008 - 13:03:22
ami napravete zamqna sha daljite danak na obshtinata 2% samo varhu po visokata danachna ocenka.tova e notarialna sdelka znachi idete na notarius.otdelno se dalhat notarialni taksi.za 10000 ocenka e 118lv
Re: Имот, придобит със завещание
14-05-2008 - 14:40:31
Palio Написал:
-------------------------------------------------------
> Ето следната ситуация.
> Майка и баща с две деца. Майката завещава имот на
> едното си дете-дъщерята. Дъщерята придобива имота
> си, плаща данъци години наред. Възможно ли е
> другото дете или неговите наследници да
> претендират за нещо по това завещание-във връзка
> със запазена част и т.н. Има ли срокове за тази
> претенция?
> Предварително благодаря за отговора.


Могат да претендират за запазена част и няма срок за тази претенция. Всъщност, при завещание, неговото оспорване е 5 години от нотариалното му откриване. Макар, че имотът може да се придобие и с други способи, като напр. покупко-продажба.
Интересно, какво става с дела на бащата или имотът е еднолична собственост на майката??






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-14 15:00 от global.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход