Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Imam vapros otnosno parcel..

Публикувано от Kashmira 
Re: Imam vapros otnosno parcel..
05-04-2008 - 19:18:52
Камелия, в стария нотариален акт на предишния собственик пише, че придобива земя от ...кв.м, без сградите. В моя пише същото. Но никъде не е упоменато какви са тези сгради, чия собственост са, нищо не пише.
А относно въпроса на една от дамите защо съм купила такъв имот, една от причините е, че собственика ми беше длъжник и трябваше да се издължи, а другата причина е, че той сам каза, че няма документи за тези сгради и, че са незаконни. Но понеже искам да го продам ми трябва документ, който да потвърждава неговите думи и тези сгради да може да се бутнат, за да се изчисти скицата.
Re: Imam vapros otnosno parcel..
05-04-2008 - 22:37:21
avatar
Kashmira Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, в стария нотариален акт на предишния
> собственик пише, че придобива земя от ...кв.м, без
> сградите. В моя пише същото. Но никъде не е
> упоменато какви са тези сгради, чия собственост
> са, нищо не пише.

Една възможност е да видиш в неговия н.а. на база на какви документи е съставен. Явно,той не е първи собственик. Намери акта с който на него му е прехвърлена собствеността. Виж какво пише там..........и така до първия собственик.........
В хода на това търсене,би трябвало да излезе името на този,който е строил сградите. След това е лесно.......
Re: Imam vapros otnosno parcel..
06-04-2008 - 00:56:43
Погледнато отстрани, изглежда, че Вашият длъжник Ви е изиграл... вместо да Ви върне парите, той Ви прехвърля собственост върху обременен имот, от който иска да се отърве явно поради същите тези проблеми, които в момента мъчат Вас.
Камелия е права - проследете нотариалните актове назад във времето - може и да изскочи нещо. Агенцията по вписвания може да Ви направи също и справка по адрес на имота. Друг вариант е да отидете в `незаконно строителство` на съответната община и от там да Ви посъветват как да се справите със сградите - те все пак трябва да си познават района, може и да знаят нещо тъкмо за тези постройки.
А молбата за суперфиция, която трябва да си пуснете... звучи странно и някак не на място..
Re: Imam vapros otnosno parcel..
06-04-2008 - 13:49:26
Благодаря на всички за информацията! Е ако ме е изиграл, то поне се надявам да го разбера след получената от всички вас информация! Поне да започвам да садя картофи. На това имам със сигурност право, като собственик на земята smiling smiley !
Re: Imam vapros otnosno parcel..
07-04-2008 - 21:36:40
След цял ден обикаляне по институции....се оказва, че никой все пак не ме е насочил в правилна посока/не обвинявам никой, ако изглежда така все пак тук е форум и никой не е длъжен, само споделям/. Лошото е, че събирам информация освен от форума още от доста хора и никакъв резултат. Като оставим на страна бюрокрацията, днес се оказа, че ГИС не могат да ми помогнат. При тях има данни, че на мястото има постройки, но на кой са и дали са законни никой не знае, пак и не знаели къде да ме пратят. След като настоявах за някаква адекватна информация, как така аз като собственик да не мога никаде да получа информация за тези постройки, които се намират по нотариален акт на мойта земя, благоволиха да ме пратят в отдел незаконно строителство. Там дамата беше така любезна да ми каже, че трябва да отида в Нови Искър в същия отдел и там да пусна молба. Обнадеждена отидох кадето ме пратиха, но се оказа, че такава служба имало там, ама тя не можела да ми помогне, защото процедурата била да пратят някой, който да потърси документи от предишния собственик. А тва няма как да стане понеже той тварди, че няма такива. И се оказа, че тази молба според тях е напълно ненужна и сега понеже преди повече от 15 дена съм пуснала молба в районият архиф за справка, ще трябва да съм я чакала нея и тогава... да видели какво ще правим.
НЕМОГА ДА РАЗБЕРА НЯМА ЛИ НЯКАДЕ В ТАЗИ ДЪРЖАВА МЯСТО НА КОЕТО МОЖЕ НЯКОЙ ДА БЪДЕ ТАКА ДОБЪР ДА МИ ПОМОГНЕ И ДА МИ ДАДЕ ДОКУМЕНТ ЗАКОННИ ИЛИ НЕ СА ТЕЗИ ПОСТРОЙКИ.
:g: :g: confused smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-07 21:37 от Kashmira.
Re: Imam vapros otnosno parcel..
07-04-2008 - 23:15:46
Още няма такова място :]
Предвижда се кадастъра да обединява цялата информация за имотите, но докато се попълни базата данни... ще си обикаляте насам-натам... за съжаление.
А предишния собственик какво казва за сградите? Той кога е купил имота? От кого го е купил? Проследете историята на имота назад във времето, ако трябва до първите собственици и говорете с колкото може повече от тях...
а с картофите внимавайте - когато ги садите, трябва да оставите достатъчно място за преминаване и достъп до сградите в парцела :]
Re: Imam vapros otnosno parcel..
08-04-2008 - 11:35:31
avatar
Kashmira Написал:
-------------------------------------------------------
> След цял ден обикаляне по институции....се оказва,
> че никой все пак не ме е насочил в правилна
> посока/не обвинявам никой, ако изглежда така все
> пак тук е форум и никой не е длъжен, само
> споделям/.

Защо се дърпаш да стигнеш до първия собственик? Нали не мислиш,че има служба,която да го направи вместо теб? През годините влизат в сила различни частичниизменения на регул. план. Нищо чудно при първия собственик въобще да е нямало регулация.........
Как да действат службите без да знаят дори името на този,който евентуално е застроявал?
Аз една сбъркана кадастрална основа оправях над 4г.,хем всичко беше от ясно по-ясно,а ти искаш чудеса от храброст от институциите........

Re: Imam vapros otnosno parcel..
08-04-2008 - 18:59:48
В "Софийски кадастър" ходи ли?
Re: Imam vapros otnosno parcel..
08-04-2008 - 21:05:53
В понеделник съм при главния архитект. Надявам се, че той вече ще помогне smiling smiley
smoking smiley
Re: Imam vapros otnosno parcel..
09-04-2008 - 08:42:01
Главния архитект на района или на общината? Защо реши, че един разговор с него и той ще ти помогне? Колкото и да е гениален, не вярвам в главата му да има цялата база данни на "Софийски кадастър" и "Служба по вписванията - Имотен регистър"...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход