Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Imam vapros otnosno parcel..

Публикувано от Kashmira 
Imam vapros otnosno parcel..
31-03-2008 - 21:53:43
Imam problem s parcel, koito sam zakupila. Na skicata na myastoto na imota koito sam kupila izlizat dve postroiki, za koito ot texnicheskata slujba mi kazvat, che spored tyax sa nezakonnni, sobsvenika,koito mi e prodal mestoto sashto kazva taka, no mi kazaxa, che vapreki texnite dumi sam dlajna da proverya dali vse pak tezi sgradi ne sa nechiya sobstvenost.V notarilaniyat akt pishe, che sam sobstvenik na zemyata, bez zgradite, koeto pak v danachnoto oznachavalo, che te sa nezakonni. Ako resha obache da stroya ili da prodam mestoto, trybva da sam sigurna, che ne sa ni4ii, samo me preprashtat veche neznam kade da otida?Shte sam blagodarna za nyakakva informaciya.
Re: Imam vapros otnosno parcel..
01-04-2008 - 10:12:05
За кой град става въпрос?
Re: Imam vapros otnosno parcel..
01-04-2008 - 19:44:13
Re: Imam vapros otnosno parcel..
01-04-2008 - 20:40:28
Провери в кадастъра. "Софийски кадастър", ул. Сердика, 5А, етаж 5, район Нови Искър. Предтставяш скицата на свое име и ти правят справка от монитора, като цъка специално на сградата.
Re: Imam vapros otnosno parcel..
02-04-2008 - 18:18:29
Mnogo ti blagodarya clap: smiling smiley
Re: Imam vapros otnosno parcel..
02-04-2008 - 21:20:24
За благодарност вземи пиши какво е станало. Бас държа, че нищо няма да излезе за сградите, но да видим. Май е било по-добре да помислите за това преди сделката и някакси да бъдат описани в твоя нотариален акт. И пиши на кирилица!
Re: Imam vapros otnosno parcel..
03-04-2008 - 22:44:49
Ще пиша какво е станало обещавам smiling smiley . Но проверката ще направя в понеделник. Казаха ми, че ще е добре да съм си подала молба за учредяване на суперфиция на имота, което ми е малко неясно. Незнам, защо са ми толкова документи confused smiley . А относно нотариалния акт без сгради незнам как би станало, при положение, че в стария нотариялен акт на този от който съм го взела пише същото придобива местото без сградите. А това изречение ми пречи да го продам или да правя каквото и да е било на местото. Ще видим.....



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-04-03 22:47 от Kashmira.
Re: Imam vapros otnosno parcel..
03-04-2008 - 23:11:14
Четейки тази тема, у мен възниква доста интересния въпрос: "Вие, Kashmira, защо купихте този имот? Не проверихте ли преди това чии са тези сгради и до колко те ще Ви пречат за в бъдеще?"
Re: Imam vapros otnosno parcel..
04-04-2008 - 09:15:19
Казаха ми, че ще е добре да съм си подала молба за учредяване на суперфиция на имота, което ми е малко неясно. Който ти го е казал е трябвало да ти го изясни. Суперфицията е учредяване право на строеж от един собственик на земя към друг собственик на бъдещите построени сгради. Защо тепърва да учредяваш и на кого суперфиция?

Незнам, защо са ми толкова документи. Ако ще се занимаваш с тая работа си приготви една голяма чанта или цял шкаф за документите.

А относно нотариалния акт без сгради незнам как би станало, при положение, че в стария нотариялен акт на този от който съм го взела пише същото придобива местото без сградите. Кой казва, че твоя Нотариален акт трябва да повтаря дословно стария? Но това е свършена работа = да сте мислели преди сделката, респективно преди писането му.
Re: Imam vapros otnosno parcel..
05-04-2008 - 13:42:00
avatar
Kashmira Написал:
-------------------------------------------------------
> Imam problem s parcel, koito sam zakupila. Na
> skicata na myastoto na imota koito sam kupila
> izlizat dve postroiki, za koito ot texnicheskata
> slujba mi kazvat, che spored tyax sa nezakonnni,
> sobsvenika,koito mi e prodal mestoto sashto kazva
> taka, no mi kazaxa, che vapreki texnite dumi sam
> dlajna da proverya dali vse pak tezi sgradi ne sa
> nechiya sobstvenost.V notarilaniyat akt pishe, che
> sam sobstvenik na zemyata, bez zgradite, koeto pak
> v danachnoto oznachavalo, che te sa nezakonni. Ako
> resha obache da stroya ili da prodam mestoto,
> trybva da sam sigurna, che ne sa ni4ii, samo me
> preprashtat veche neznam kade da otida?Shte sam
> blagodarna za nyakakva informaciya.

А старият собственик какъв н.а. имаше? Какво пишеше в него? Тръгни от там!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход