Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мисията невъзможна?

Публикувано от asteria 
Мисията невъзможна?
14-03-2008 - 09:05:53
Здравейте на всички по-компетентни от мен! smiling smiley Проблемът ми е следния: родителите на мъжа ми починаха и оставиха 1 апартамент от 102 кв.м. и 1 дворно място в близко село. Съпругът ми има сестра, която в момента живее в чужбина и няма деца. Ние имаме 2 деца и живеем във въпросния апартамент. След смъртта на свекъра и свекървата поискахме от сестра му да се разберем за наследството - няма значение как - дали ние ще й платим, дали тя на нас или да го продадем и разделим парите. Но тя отказа категорично всякакви преговори, каза засега няма нищо да правя, когато аз реша - тогава. А ние не можем да чакаме и се съобразяваме с нея, защото децата ни са големи и скоро няма да можем да вземем жилищен кредит, защото няма да отговаряме на възрастовите изисквания. Заведохме дело за делба, междувременно се оказа, че тя е завела дело за право на ползване. Делата още не са започнали. Интересува ме какви са реаните ни шансове да се отървем от нея веднъж и завинаги! Нашата адвокатка обещава ние да вземем апартамента, но тя просто не знае, каква е сестрата - 1 голямо терсене! Ако може по-подробно да ми обясните как стоят нещата с тези делби, моля!
Re: Мисията невъзможна?
14-03-2008 - 17:20:16
След, като имате ваша адвокатка би трябвало тя да ви обяснява. Не виждам как аз или някой друг тук (колкото и да е компетентен) може да ви даде по-добра информация!? Би трябвало да дадете всички налични документи на адвокатката, тя да ги прочете внимателно, да си припомни всички закони, тълкувателни решения и практики свързани с казуса, да й разкажете подробно какво терсене представлява насрещната страна след, което адвокатката да ви обясни всичко което искате да знаете и да отговори на всичките ви въпроси, включително какви са възможните изходи от ситуацията и кога биха се реализирали те. Да ви отговаря само колко сте в правото си и как би трябвало да спечелите според мен не е достатъчно. Ако вашата адвокатка не може или не иска да свърши това за вас на този етап...
Re: Мисията невъзможна?
14-03-2008 - 19:26:46
Благодаря на единствения отговорил ми! Тя нашата е мн. сложна! Въпреки че и двамата имат по половина, зълва ми си е поставила за цел да ни спъва. Нашата адвокатка я избрахме, чрез множество проучвания, минава за най-добрата в града (Ст.З.) и ни струва много пари - та тя казва, че нямаме проблеми. Но от други места аз научавам различни възможни изходи на делото. Не би ли трябвало, да има начин да се раздели това пусто наследство! Възможно ли е, да не можем да си продадем нашата част, ако тя не иска да й платим нейната? Не искаме да сме заедно, това ни е проблема - разделени на всяка цена!
Re: Мисията невъзможна?
17-03-2008 - 21:10:20
не се притеснявайте .съдебната делба ще ви реши всички проблеми .ако тя не иска да купува вашата част или обратното - апартамента се продава на пазара и делите парите. в най-лошия вариант сестричката може да вземе жилището за себе си и да тръгне да ви изплаща вашата част мноого дсългосрочно ! съвет - работете в съда при определяне на дяловете не в левове а в друга вълута - евро например. winking smiley
Re: Мисията невъзможна?
18-03-2008 - 09:46:50
Благодаря за съвета! За пореден път се убеждавам, че с питане - далече се стига! smiling smiley
Re: Мисията невъзможна?
18-03-2008 - 14:27:04
Asteriq, sled deloto ako imotat e nedelim shte bade iznesen na publichna prodan vie kakto i sestrata moje da go zakupi na nai - visokata predlojena cena na targa. Trqbva da znaete che na publichna prodan nqma da postignete blizka do pazarnata cena i za tova e hubavo da se podgotvite da go kupite za koeto shte vi trqbvat 1/2 ot postignatata cena. Osobenoto e che nqma da mojete da go napravite s ipoteka varhu tozi imot ili trqbva da saberete parichki do togava ili da napravite ipoteka varhu drug imot. Vav vash interes e vie da zakupite imota. Uspeh.
Re: Мисията невъзможна?
18-03-2008 - 14:30:22
asteria Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря на единствения отговорил ми! Тя нашата е
> мн. сложна! Въпреки че и двамата имат по половина,
> зълва ми си е поставила за цел да ни спъва. Нашата
> адвокатка я избрахме, чрез множество проучвания,
> минава за най-добрата в града (Ст.З.) и ни струва
> много пари - та тя казва, че нямаме проблеми. Но
> от други места аз научавам различни възможни
> изходи на делото. Не би ли трябвало, да има начин
> да се раздели това пусто наследство! Възможно ли
> е, да не можем да си продадем нашата част, ако тя
> не иска да й платим нейната? Не искаме да сме
> заедно, това ни е проблема - разделени на всяка
> цена!


Аз не знам за ситуация в която сестрата може да вземе имота и да им изплаща дела. Освен ако не се споразумеят което ми се вижда невъзможно. Моля, бихте ли разяснили. smiling smiley
Re: Мисията невъзможна?
18-03-2008 - 14:36:46
Благодаря jores! Парите ще ги намерим, въпросът е съдът да реши, че апартамента е неделим! Какви са уловията за това, защото той е голям апартамент, но не става за 2 семейства (според мен) - 102 кв. м., 5 стаи, мокро помещение, 3 тераси, баня и тоалетна и отделно тоалетна. Точно такива ми бяха опасенията, че ще кажат, че е делим - и край! Отиде, та се не видя! За разбиране между нас и дума не може да става, но нямаме нищо против и тя да ни го плати - само да е далече! smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-18 14:40 от asteria.
Re: Мисията невъзможна?
18-03-2008 - 16:08:26
avatar
status Написал:
-------------------------------------------------------
в най-лошия вариант
> сестричката може да вземе жилището за себе си и да
> тръгне да ви изплаща вашата част мноого
> дсългосрочно ! съвет - работете в съда при
> определяне на дяловете не в левове а в друга
> вълута - евро например.


Няма такова нещо! Има си срок за изплащане,ако сестрата поиска да й го присъдят и той е половин- една година. При това на вноски,заедно с лихвата. Не виждам как ще й го присъдят,обаче след като живее в чужбина.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход