Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет! Чужди хора ползват земеделските ни земи

Публикувано от marystl 
Моля за съвет! Чужди хора ползват земеделските ни земи
08-03-2008 - 19:14:47
Собственици сме на земеделски земи, които вече втора година се ползват от чужди хора. Не сме членове на земеделската кооперация в селото, но председателят й и този, който оре нивите ни си прехвърлят отговорността един на друг. Никой не е искал съгласието ни за ползване на земите ни. Какви са правата ни в дадения случай? И как бихме могли да принудим хората, които се възползват от земята ни да не го правят? Мислихме за варианта да приберем реколтата, която са отгледали на собствеността ни. До колко това е законно? Моля Ви, дайте ни съвет!
Благодаря Ви предварително!
Поздрави
Мария
Re: Моля за съвет! Чужди хора ползват земеделските ни земи
19-03-2008 - 10:11:35
ако някой отговори и аз съм в същата ситуация и всеки съвет ще ми бъде от полза ...
Re: Моля за съвет! Чужди хора ползват земеделските ни земи
19-03-2008 - 12:33:09
След като нямате договорни отношения и не сте прехвърляли право на ползвано и по никакъв начин не са регламентирани отношения на каквито и да било вземания пре-спокойно може да влезете в правото си на собственост и да правите каквото си пожелаете с посевите в границите на вашият имот!
Един съвет от мен - отидете с полиция че хората който ползват земята ви могат да се почувстват ОНЕПРАВДАНИ и да станат ексцесии или добре познатото на българският земеделец - стрелба на месо smiling smiley
С две думи отивате с полиция и им показвате че с днешна дата дадените парцели са забранени!
Re: Моля за съвет! Чужди хора ползват земеделските ни земи
19-03-2008 - 13:49:26
avatar
Изпратете им нотариална покана да напуснат имота ви. Така ще прекъснете и давността която тече,защото ако ви обработват нивите "с грижата на добър стопанин",като нищо след 5г. ще ги придобият .......
Отидете при Нотариус,който да ви оформи всичко,но трябва да знаете името на физическото или/и юридическото лице,завзело имота ви. Можете ги осъдите след това за наем за минало време........
Re: Моля за съвет! Чужди хора ползват земеделските ни земи
19-03-2008 - 14:11:12
Мамма мия!

"Така ще прекъснете и давността която тече,защото ако ви обработват нивите "с грижата на добър стопанин",като нищо след 5г. ще ги придобият"

Ей, т' ва да четеш "Аналогия"-та, мамата си трака....

Re: Моля за съвет! Чужди хора ползват земеделските ни земи
01-10-2008 - 22:01:05
Обърнете се към кмета да ви съдейства за въвеждане във владение.
Пазете всички документи! И не се мотайте. След още 3 години и ще се окаже, че вече не сте собственик.
Re: Моля за съвет! Чужди хора ползват земеделските ни земи
02-10-2008 - 00:44:54
Приберете си земята под дюшека!
Не я оставяйте сама на суровата природа!
Ако не знаете, че земата ви се нуждае от оран - обърнете се към психиатър!
Опитайте да посеете нещо върху документите за собственост, ако покълне пишете до "Гинес"....!
Re: Моля за съвет! Чужди хора ползват земеделските ни земи
02-10-2008 - 02:16:00
avatar
global Написал:
-------------------------------------------------------
> Мамма мия!
>
> "Така ще прекъснете и давността която тече,защото
> ако ви обработват нивите "с грижата на добър
> стопанин",като нищо след 5г. ще ги придобият"
>
> Ей, т' ва да четеш "Аналогия"-та, мамата си
> трака....
>
>


Re: Моля за съвет! Чужди хора ползват земеделските ни земи
02-10-2008 - 06:49:51
Ами това да си оберете реколтата е идеален вариант. може да започне да ви съди.ако докаже че реколтата е отгледана от него съда ще ви накара да му я върнете но след като си плати арендата.
Re: Моля за съвет! Чужди хора ползват земеделските ни земи
02-10-2008 - 07:53:37
Не съм експерт по наказателно право, още повече, че отдавна не съм си правила труда да чета НК, но ми се струва, че тази идея може да завърши с предявяване на обвинение. Твърде самоуправствено ми звучи.

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход