Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"С извити ръце съм" -моля съдействайте!!!

Публикувано от slay_stuny 
Re: "С извити ръце съм" -моля съдействайте!!!
08-03-2008 - 10:51:14
Нямам повече какво да губя,разочарованието ми е голямо. sad smiley Идеята ми е макар и с 1/6 мога ли да отправя нотариална покана за 400лв.наем ( наемът е свободен) ,защото братовчет ми много скоро ще живее там. Моята част няма да му я продавам и след смърта на дядо ми - дело за делба? Не искам "братовчет" ми да живее там -това искам да постигна. moody smiley:
Re: "С извити ръце съм" -моля съдействайте!!!
08-03-2008 - 11:08:20
Вие и сега може да заведете дело за делба спрямо Вашия братовчед при жив Ваш дядо. Затова по-горе ви написах да знаете в какво имущество сте съсобственици, а именно - дела от баба Ви, (а не само от дядо Ви) след като нейните две деца са починали. След като заведете дело за делба, съдът ще Ви раздели, и намерението Ви да не продавате Вашия дял на братовчед си, не винаги може да се сбъдне. Зависи от обстоятелствата. Гледайте си Вашия интерес и се съобразявайте с него. Разочарованието е голямо, но животът продължава. Ако мислите, че в съдебната зала ще Ви е по-добре, лъжете се. Макар, че бих казала на дядо си, ако съм в позицията Ви, че създава не само едно разочарование, но създава и врагове между роднини за цял живот.
Re: "С извити ръце съм" -моля съдействайте!!!
08-03-2008 - 11:13:33
Забравих да напиша, че може да отпратите нотариална покана, за какъвто и да е наем. Но не забравйте и това, че ако поискате огромен наем, братавчед Ви няма да може да го плаща. След това, топката пак е във Вас - ще трябва да заведете дело за делба, което съвсем не е лошо, особено ако сте сигурен, че братовчед Ви няма пари да ви плати дела. И тогава, Вашия план може да проработи - къщата да се продаде пазара и парите да се разпределят в пропорциите.
Re: "С извити ръце съм" -моля съдействайте!!!
08-03-2008 - 13:33:48
Благодаря на всички които взеха отношение по моят проблем.така е човек трябва да си изгради стратегия и да действа! Ако на някой му хрумне някоя идея нека пише!!! smiling smiley
Re: "С извити ръце съм" -моля съдействайте!!!
10-03-2008 - 12:15:20
Значи си готов да похарчиш сума пари за адвокати, време и сили само за да направиш мръсно на братовчеда си?
Re: "С извити ръце съм" -моля за съвет!!!
10-03-2008 - 16:45:06
Ами ти какво би направил ''ако те наебат яко" ??? на човекът който ти го е причинил!!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-11 11:40 от slay_stuny.
Re: "С извити ръце съм" -моля съдействайте!!!
10-03-2008 - 16:50:49
avatar
slay_stuny Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами ти какво би направил ''ако те наебат яко" ???
> на човекът който ти го е причинил!!!


Искам да попитам,дядо ти с теб ли живее? Ти ли се грижиш за него? След като баба ти почина,та до сега,при кого е живял и кой се е грижил за него?
Имаш ли представа,в нотариалния акт,има ли клауза за издръжка и гледане?
Хайде разкажи ако искаш,но честно......пък тогава да те оплачем за нае....нето ....... winking smiley
Re: "С извити ръце съм" -моля съдействайте!!!
11-03-2008 - 11:39:53
Здравей Камелия, Аз не виждам причина да не съм откровен ако искам да получа адекватен съвет. Та Дядо ми си живее сам откакто баба ми почина.Никой не е грижил за него.Минавал съм да го виждам но до там,братовчет ми никога!!! от 3-4 месеца братовчеда се е активизирам много и от там е станало всичко.( като и преди много гидини дядо ми им е купил къща- на нас не! ) Братовчет ми и тази взема за това казвам,че е несправедливо., Интересно ми е какъм наем мога да му искам на братовчет ми за моята 1/6 ???

В нотариалният акт има само право за живеене в къщата.нищо друго.Това е накратко.
Re: "С извити ръце съм" -моля съдействайте!!!
11-03-2008 - 12:06:11
avatar
slay_stuny Написал:
-------------------------------------------------------

> В нотариалният акт има само право за живеене в
> къщата.нищо друго.Това е накратко.


Правото на обитаване означава,че докато е жив,няма как да го мръднеш оттам,освен ако самият той не се откаже пред нотариус.
Къщата делима ли е? Ако искаш да пречиш на братовчед си,направи делба и си ползвай стаята,която ти се полага.........
Re: "С извити ръце съм" -моля съдействайте!!!
11-03-2008 - 12:19:17
Аз нямам нищо против дядо ми да си живее там,все пак той е строил къщата.
А дали е делима предполагам техник или съд може да реши. за момента ще искам наем от новият собственик- братовчет ми. ( той смята да живее там в къщата при дядо ми) А след смърта на дядото - може би дело за делда. и отта ми се иска да отиде на публична продан. Ако имаш идея или опит пиши!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход