Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пластификатори - предимства и недостатъци

Публикувано от ixeos 
Re: Пластификатори - предимства и недостатъци
22-03-2008 - 14:04:23
самата идея да намалиш поглъщането на влага и да увеличиш дсоста други характеристики - якост, износоустойчивости, сцепление с арматурата и др. прави пластификатора дори нужна добавка.
Re: Пластификатори - предимства и недостатъци
23-03-2008 - 11:24:18
ох мамо.... пак експерти... като ти докарат бетона даже и да си платил много знаеш какво има вътре.... колкото повече вода по ниска марка бетон... де ти е далаверата да стяга бавно или бързо... виш за замръзване да... като правите плочи по 300 400 м2 фаида почти няма.... само друга цена и като сипва мангала да го гледам какво сипва и колко в ръцете ли.... то туби чудеса затова по лесно завишавам желязото с 20 % и спокоиствие... те бедствонджиите са пълни с измами...
Re: Пластификатори - предимства и недостатъци
23-03-2008 - 21:00:37
И ти си чел на Калъпов книгата... clap:
Re: Пластификатори - предимства и недостатъци
24-03-2008 - 18:12:14
Аха, и преармиран елемент със слаб бетон знаеш ли кво става?
Re: Пластификатори - предимства и недостатъци
24-03-2008 - 20:23:46
avatar
Верно,че сте готини бе....
То заради такива като вас не се слагат никакви добавки във и без това калпавият бетон
Само в БГ не е задължително ползването им ,а и като се ползват всеки иска да маха от цимента.Чудна работа ама българска дето му се вика......
Кофти е че и въпреки пластификаторите се добавя вода ,а това допълнително съсипва бетона-Чувал съм колеги да продават добавки и да обещават редуциране на цимента до 50 %.
Ми то за Б20 се слагат 360-380 кг кво ли остава като и го редуцират.
Няма съвестни в бранша,а не че добавките не са калпави или безполезни....
Сори ,ама това е истината братлета!
Що ли в строежа на небостъргачите е необходимо задължително ползването на добавки,що ли....?!
Може би за да се редуцира цимента...,незнам....
Re: Пластификатори - предимства и недостатъци
27-03-2008 - 22:37:32
чесно казано много ценни идеи има в тая книга... никъде не те светват в измами и тем подобни... като почнах да строя първата кооперация си мислех че взимаш техник и после лесно ама изпрочетох сума книги по въпроса щото каквото питам все не знае
Re: Пластификатори - предимства и недостатъци
27-03-2008 - 23:44:03
Един мой роднина строи около Варна.
Тази зима имаше студени дни и смяташе да използува добавка срещу замръзване. Купи някаква и каза на строителите си да я изпробват, не остана доволен от резултата и реши да изчака по-топли дни.

Ако смяташ да използуваш някакъв пробвай го първо върху нещо незначително.
Око да види ръка да пипне иначе може да ти струва нерви и пари.


.[www.beinsadouno.org]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-29 10:50 от Uraa.
Re: Пластификатори - предимства и недостатъци
28-03-2008 - 19:01:52
Не е ли по-правилно да се каже добавка против замръзване или съответно пластифицираща добавка? пластификатор срещу замръзване ми звучи, като птицечовка...
Re: Пластификатори - предимства и недостатъци
29-03-2008 - 08:36:10
avatar
Някъде и казват добавка,някъде антифриз,но всичко това зависи какво има като състав....!
Има добри добавки на пазара,то лоши само май наши фирми гаражно производство вадят...
Готов съм да помагам със всичко за района на гр.Варна-при това напълно безплатно!
0885604899 :]

Чест и почитание
Re: Пластификатори - предимства и недостатъци
29-03-2008 - 08:42:22
avatar
Знаете ли какъв е пиниза-отиваш при собствениците на бет. възли,показваш всички предимства и всеки те пита колко цимент може да сваля....
Дай боже въпреки работата ми такива съвети не давам щото имам съвест!
А знаете ли с колко лв. се увеличава м3 бетон с добавка?Примоите с 3,00 лв.!
И о ужас в стремежа си собственика да спести някой лев-въпреки завишаването на водоплътност,здравина и т.н. той пести...?!?!?
Но тъй като и за ремонтните работи и бригади трябва да има хляб, то моля всичките тия дето ляха бетон тая зима дори и при - 5С да продължават да не слагат добавки.
После така или иначе ще им вземем парите

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход