Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

мазилка и изолация на нова къща

Публикувано от pink 
мазилка и изолация на нова къща
21-01-2008 - 14:26:58
имаме готов груб строеж и от тук нататък не са ми ясни нещата
1. съветват ни да няма външна мазилка( може би ще слагаме фасадна тухла) поради високата влажност, кой е най-добрият вариант за изолация за да нямаме проблеми после?
2. дали първо трябва да се измаже отвътре къщата? или може да не се измазва, а направо да се сложи гипсокартон?
Re: мазилка и изолация на нова къща
21-01-2008 - 18:59:57
Защо чак сега възниква този въпрос? Проект нямате ли, в който да е посочено каква ще е ограждащата конструкция? Груб строеж означава да е готов покрива и стените, а вашите не са.

1. Колко висока е влажността? Защо фасадна тухла?

2. Пъво покрива; второ отвън; трето отвътре! По въпроса гипсокартон или мазилка изписахме много тук.
Re: мазилка и изолация на нова къща
21-01-2008 - 22:38:50
avatar
Ако може само да вметна:
- Груб строеж = изкоп и всички бетонни работи
- Архитектурна част = зидарии (въобще стени), инсталации

В този смисъл - какво значи готов груб строеж?

(може би ще стана досаден но колкото по-подробно е описан проблема - толкова по-подробни и конкретни ще са съветите, за да не се хабим в разни хипотези и теории и като резултат - неефективни съвети...)
Re: мазилка и изолация на нова къща
22-01-2008 - 09:40:39
Бъркаш, баце. Цялостното описание на ситуацията трябва старателно да се скрие, а да се зададе само конкретен въпрос. Така отговарящите ще бъдем обективни и няма да се подвеждаме по подробностите... Ама май не става номера така?!

:}
Re: мазилка и изолация на нова къща
22-01-2008 - 14:16:15
Всичко зависи как вие сте си го решили!
Стига къщата да е покрита може да се правят мазилки.
Точно в момента обаче не е за предпочитане - времето е твърде студено, ще има измръзване, което ще обезмисли нещата.

Това което може да свършите сега е да поставите дограмата (прозорците), да се направят ел и В и К инсталациите и когато времето даде да се почне с мазилките и изолациите, като няма кой знае какво значение в какъв ред се правят. Всъщност сега може да се направят и подовите замазки, като задължително се поръчват със смес против замръзване.

Аз препоръчвам винаги да се опъне един хастар под топлоизолацията. Особено ако е зидано криво.
Вътрешното и външното мазане може да се изпълни машинно с турбозол, ако желаете мога да ви дам оферта. За мен гипсокартона по стени не е добро решение за къщи, това е лично мое мнение, особено ако има малки деца.

Re: мазилка и изолация на нова къща
25-01-2008 - 21:07:21
Ne zabravyay toplo i xidro izolaciyata po terasite. Nay-dobre e da e steriopor 8 sm. no se suobrazyavay s kondensniya otvor na dogramata, vse pak 6te ima i mazilka pone 3 sm.
Steriopor F+ e dobur za toploizolaciya, s vodootbluskva6ta 6paklovka.
Ne na gipskartona,mazilkata e 1000 po dobra, no ne s gips a s unifor
Re: мазилка и изолация на нова къща
25-01-2008 - 22:10:28
Мога ли да попитам за подробности относно машинното мазане и unifor
Re: мазилка и изолация на нова къща
26-01-2008 - 08:40:07
Ако пишеш на български, може и сам да се усетиш, че стериопор няма.

:}
Re: мазилка и изолация на нова къща
26-01-2008 - 15:41:56
Мисля че тъка е момента да подсетя за съществуването на вата за изолация от вън и обикновенна варова мазилка от вътре. Не мога да кажа защо но архитектите ме съветват така да бъде изпълненеа една къща.
Re: мазилка и изолация на нова къща
08-02-2008 - 00:05:03
Този пост е за да си чекна меила.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход