Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Груб строеж - оферта

Публикувано от Ivich 
Re: Груб строеж - оферта
21-05-2009 - 22:31:35
:] MB е най-отворения строител във форума.Не се заяждайте с него. *bow*
Колкото до узаконяването на обекти 5-та категория за момента е достатъчно технически ръководител и авторски надзор от проектантите.По закон техн.ръководител е длъжен да изготви всички актове на обекта ,както и техническият паспорт.Успех на всички в начинанието еднофамилна къща.
Моето лично мнение е да си наемете добра стр.фирма ,която да ви изпълни строежа ,като гарантира качеството на видовете СМР,сроковете за тяхното изпълнение,както и отстраняването на появили се в последствие дефекти,но шарен свят всеки има право на избор и собствено мнение.
Re: Груб строеж - оферта
22-05-2009 - 09:05:11
Снощи бях афектиран и написах нещата по - силни от колкото са.

Но МВ2316 ти си типичен българин.Ще докраш от сто кладенеца вода но няма да кажеш истинската причина да не направиш офертата (между другото има даста други хора из форума които също си ги подвел).

Изтъкваш слабия проект.Аз неотричам , че е такъв.Просто сбърках със архитекта.Но това не е причина за отказ от строителство.Проект се промена , изменя и т.н.Този проблем вече е решен.Просто има два проекта.Един официален , одобрен в общината.И един правен от моите приянели , по който ще се изпърнят кострукциите ( за онази колона - не си ли чувал са по-различни греди и т.н. ), електрото и ВиК.ТАКА ЧЕ ТАВА НЕ Е ПРИЧИНА ЗА ОТКАЗ ОТ ОБЕКТ.

За кредита ти обясних горе.Отдавна изтеглен и подготвен.ТАКА ЧЕ И ТОВА НЕ ПРИЧИНА ЗА ОТКАЗ.

Но всъщност защо съм се захванал с това.Има вече " свестен " строител и започвам в началото на юни.Губещия в случая си ти , не аз.А и още когато стана от масата казах на колегите - " Този и да ми прати оферта , ще иде в коша без да я погледна."

PS.Просто немога да си обесна нашия пазар как търпи хора и фирми като този.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-22 09:06 от bibise.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход