Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Груб строеж - оферта

Публикувано от Ivich 
Re: Груб строеж - оферта
17-08-2008 - 18:21:37
Може, спор няма, но да ти кажа честно трудно може да накараш някой да си сложи подписа, че и "главата в торбата" ако в действителност не участва в самото изграждане. Това е! Лично аз като юрист, съм доволна от това изискване, поради причина, че може да провериш дали човекът, който се опитва да продаде услугата си е вписан в регистъра. Чуждестранните клиенти държат на това, в крайна сметка за да си вписан, значи отговаряш на определени критерии и разполагаш с квалифициран персонал. Самото вписване също не е лесно, нито пък евтино!
Мой клиент наскоро пое обект, завършен на половина от един такъв "майстор". Оказа се, че въпросният "майстор" не е строил с тухли, а с половинки (разбирай втора употреба, начупени тухли) и сега всичко наново. Пясъка се оказал морски и въобще пълна трагедия, но и строителя, и инвеститора са наясно какви ги е на творил "майстора". Евтиното винаги излиза скъпо! Убедила съм се в практиката си. Особено тук във Варна проблема със строителството е сериозен!
Re: Груб строеж - оферта
18-08-2008 - 01:21:48
medilex

Моята мисъл е, че човек може да строи по така нареченият стопански начин без ни най-малко да компрометира технологията и качеството на строителство. Аз не говоря за фиктивни договори с надзорник и техник за да ги е страх да си поставят подписа, те ще контролират строежа на място.
Разбирам че сте юрист, бихте ли ми казали, как от юридическа страна стои въпросът със Строителство на еднофамилна къща на "Стопански начала" с бригада, майстор? Тук има голями спорове по въпроса и често изглежда доста тенденциозноwinking smiley

Благодаря,
Re: Груб строеж - оферта
18-08-2008 - 02:02:22
Кое точно ви интересува, задължително трябва да има правоспособен, който да заверява книжата, както и надзор.
Не знам точно кое е породило споровете, както и какви са били? Нормативната уредба е ясна в общи линии...
Re: Груб строеж - оферта
18-08-2008 - 02:43:02
Добре, някои колеги представители на строителни фирми ни убеждават, че с новите промени в закона строителна дейност могат да извършват единствено те, строители надлежно лицензирани и регистрирани в стр. камара. Според същите стоителството на еднофамилна къща по така нареченият "Стопански" начин, когато собственика сам организира строителството на къщата си с помоща на майстор Бригада е незаконно, има глоби, санкции и т.н. confused smiley Както знаем задълженията на проектанта не приключват с изработването на строителните книжа, но взима активно участие в контрола на цялият строителен процес. Не виждам също и пречка да се наеме Строителен и Технически надзор които да извършват контрол, да подписват и т.н.
Е, къде е истината?
Радвам се, че се включихте, ще бъде особено полезно за много хора тук.

С поздрав,
Re: Груб строеж - оферта
18-08-2008 - 04:20:33
Ivich Написал:
-------------------------------------------------------
> Привет на всички съфорумци.
> Здраве и повече късмет
през новата година желая на
> вас и вашите семейства. Ето каква оферта получих
> за груб строеж от един майстор - 50 лв./м2 труд -
> връзване арматура, правене куфраж, изливане на
> плоча, колони и зидария. Ако плочата е 100 м2
> значи 5000 лв. плащам до 2-ра плоча - няма
> значение колко са стените в тези 100 м2.
> Какво ще кажете за тази цена.
----------------
с "привети,пожелания за здраве и късмет" къща не се строи !
много хора бъркат деловите начинания със "абе ше опитам,пък квото ще да става"
с което наливат вода в мелницата на спекулантите със завършен СЕДМИ клас.
Няма разумЕн човек,който би задал подобен въпрос - КОЛКО ще излезе груб строеж ?
Никой не може да предвиди колко ВРЕМЕ ще се строи , колко ще се повишават цените през това време , колко майстори ще смени , и пр...........
Още по-малко точно тук да получи подробна и КОРЕКТНА информация
Гледам,че някои от форума се усещат , че има опити за пързалки от други участници , но само дотолкова ! ДОкато бъдещия собственик на къща НЕ РАзбере САМ ЗАЩО строителството е НАЙ-ПЕЧЕЛИВШИЯ бизнес - трудно може да му се помогне !
Имам познат (СТРОИТЕЛЕН ПРЕДПРИЕМАЧ) който си строи къща - продължава вече ТРЕТА година , сменя трета бригада и края му се не вижда !!!
Така е, защото строителните работници се научиха,че се печели и не работят за джобните , освен това се опитват и да крадат......... ТАКА ЧЕ, СКЪПИ ФОРУМАДЖИЙ НЕ РАЗЧИТАЙТЕ НА ФОРУМА ДА ВИ СПЕСТИ ПАРИ-ТУК Е ПЪЛНО СЪС ЗАИНТЕРЕСОВАНИ Ухажори-ДЕЗИНФОРМАТОРИ , КОИТО ВИ ЧАКАТ ДА СЕДНЕТЕ НА ШЕЙНАТА , ПЪК СЛЕДВА ЕДНО ПЪРЗАЛЯНЕ ->СКЪПО,НО ЗА СМЕТКА НА ТОВА МНОГО ПРОДЪЛЖИТЕЛНО

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Груб строеж - оферта
18-08-2008 - 04:31:02
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре, някои колеги представители на строителни
> фирми ни убеждават, че с новите промени в закона
> строителна дейност могат да извършват единствено
> те, строители надлежно лицензирани и регистрирани
> в стр. камара. Според същите стоителството на
> еднофамилна къща по така нареченият "Стопански"
> начин, когато собственика сам организира
> строителството на къщата си с помоща на майстор
> Бригада е незаконно, има глоби, санкции и т.н.
> Както знаем задълженията на проектанта не
> приключват с изработването на строителните книжа,
> но взима активно участие в контрола на цялият
> строителен процес. Не виждам също и пречка да се
> наеме Строителен и Технически надзор които да
> извършват контрол, да подписват и т.н.

> Е, къде е истината?
> Радвам се, че се включихте, ще бъде особено
> полезно за много хора тук.
>
> С поздрав,

-----------------
Гетоооо,това не е Канадата , тук всичко се продава,в т.ч. и "независимия и обективен" стр. надзор!
знаеш ли какви пачки правят такива като цитираните от теб ???
особено като му разрешиш да подписва,т.е. да УЗАКОНЯВА КРАЖБИТЕ !!!!
БГ-то е страната на неограничените ................(можеш да добавиш,каквото пожелаеш)
в нормалните държави всичко се движи от КОНФЛИКТА на интереси , в БГ-то всичко се движи от СЪВПАДЕНИЕТО на интереси
сигурен съм , че ВТОРАТА ти къща ще построиш с минимални разходи , За Първата - сигурно се сещаш spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Груб строеж - оферта
18-08-2008 - 09:45:55
Точно по този повод ми се наложи да разговарям с Камарата на строителите, предвид спор възникнал между мен и един не много добросъвестен строител. В крайна сметка реших, че с аргументи няма да го убедя и отидохме направо до камарата. Отговора беше в горния смисъл - ако има техник (правоспособен), с право да заверява и съответно строителен надзор не е пречка! Вече самата практика ще покаже дали правилно тълкуваме закона! smiling smiley
Моето мнение обаче е, че ако може да си позволиш вписан изпълнител е по-добре да ползваш него!
Re: Груб строеж - оферта
18-08-2008 - 13:33:33
Благодаря medilex!
Re: Груб строеж - оферта
18-08-2008 - 13:59:00
Моля smiling smiley пак заповядай! smiling smiley
Re: Груб строеж - оферта
19-05-2009 - 15:14:13
Само се питам,кога работи колегата от SHL,защото е по всяко време в форума на лов за балъци ???????? spinning smiley sticking its tongue out clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход