Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

цени за груба замаска

Публикувано от cazobg 
teo
Re: цени за груба замаска
10-01-2008 - 17:36:58
Като съдя по горния пост на г-н Иванов (а и по предишните) цените да различни в зависмост от много фактори. Моят съвет е направи си някаква средна калкулация и я завиши с около 30 %.

Температурите са ниски и ако помещенията не се отопляват не се захващай. Плюс фактора влага, който не е за пренебрегване. Моята мазилка я правиха 2-та половина на октомври. Близо месец прозорците седяха отворени (открехнати) за да става течение но чак сега може да се каже, че влагата я няма (може би заради ниската околна температура, както и тази в самата къща).

Успех !
Re: цени за груба замаска
10-01-2008 - 21:37:08
avatar
На мене ли така ми се струва или окончателно се омотахте около термините. Аз разбрах че става въпрос за подова замазка, а някои дадоха мнение за мазилка... Объркана работа ..... Ама то какъвто и въпроса - такива и отговорите ...
teo
Re: цени за груба замаска
11-01-2008 - 09:51:14
Опс..имах предвид подова замазка в горния пост.....но и за двете фактора студ и влага са валидни.
Re: цени за груба замаска
11-01-2008 - 21:24:07
avatar
Quote

....но и за двете фактора студ и влага са валидни.

Това е на 100% вярно.
Re: цени за груба замаска
12-01-2008 - 15:52:31
Благодаря ви за мненията.
Ние между другото вече получихме и оферта ,която ми се струва супер изгодна :
4 лв./м2 труд + 15 лв./общак на ден (общо 4 броя) + материали (бъркане на място и качване на 1-ви,2-ри и частично на 3-ти етаж.
Смути ме само едно : тия от дограмата категорично ми казаха да направя грубата замазка първо и след това да поръчам дограма ,а майсторите дето ги пазарихме твърдяха че е по-добре да се монтира дограмата и след това да се прави замазка?Май всеки иска да избяга от отговорността да нивелира sad smiley
И още нещо -как да ги проверя след това дали нивата ми са ок moody smiley:
Re: цени за груба замаска
12-01-2008 - 18:21:48
Сякак става, ако не ти е правена замазката трябва да кажеш на дограмаджиите колко ще ти е дебела замазката ( т. е отстоянието от плочата да ти го предвидят във височината на вратите) изолация + циментовата част , но ти не си знаеш нивата как ще излязат. Втория начин е по хубав , дограмата си ляга върху замазката и тогава няма до има опастност да потъне в замазката или да се образува праг ако нивото е по ниско. Проблема се появява ако имаш гевезелъци като плъзгащи дограми където долния профил е вкопан в замазката и завършващото покритие.
Викай ги след замазката, по ще ти хареса така. Представи си че сменяш стара дограма на съществуваща замазка и т.н Дано не те подвеждам. При мен ги слагах преди замазката като им казах че от плочата ще има разстояние 8 см ( изолация + замазка), след това се отказахме от изолацията и нивата паднаха и сега има излети прагове под долната рамка на дограмата на вратите, не е кой знае какво и не сме се вълнували чак толкова от проблема. Успех !
Re: цени за груба замаска
13-01-2008 - 19:11:58
cazobg Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря ви за мненията.
> Ние между другото вече получихме и оферта ,която
> ми се струва супер изгодна :
> 4 лв./м2 труд + 15 лв./общак на ден (общо 4 броя)
> + материали (бъркане на място и качване на
> 1-ви,2-ри и частично на 3-ти етаж.
> Смути ме само едно : тия от дограмата категорично
> ми казаха да направя грубата замазка първо и след
> това да поръчам дограма ,а майсторите дето ги
> пазарихме твърдяха че е по-добре да се монтира
> дограмата и след това да се прави замазка?Май
> всеки иска да избяга от отговорността да нивелира
>
> И още нещо -как да ги проверя след това дали
> нивата ми са ок


С тази оферта никъде не казвате за колко дена ще стане замазката.По добре се пазарете за една обща сума за работа за цялата замазка.Защото иначе ще ви излезе доста солено.Най-напред си направете замазката и после си сложете дограмата защото иначе може да се наложи да пестите някоя врата.А за да си хванете добре нивата купувате 10метра прозрачен маркуч от някоя железария .Пълните го с вода и по метода на скачените съдове привеждате нивото.Ако нещо не ви е ясно пишете ми ще ви обесня по-подробно.Ако ви позволява в замазката можете да сложите фибран за топлоизолация. smiling smiley
Re: цени за груба замаска
17-01-2008 - 20:15:16
иване ако си беше направил замаската сам ида идеш на барата даси икопаш пясъка направо щеше да избиеш рибата smiling smiley
Re: цени за груба замаска
18-01-2008 - 09:42:12
teo Написал:
-------------------------------------------------------
> Моята мазилка я
> правиха 2-та половина на октомври. Близо месец
> прозорците седяха отворени (открехнати) за да
> става течение но чак сега може да се каже, че
> влагата я няма (може би заради ниската околна
> температура, както и тази в самата къща).

> Опс..имах предвид подова замазка в горния
> пост.....но и за двете фактора студ и влага са
> валидни.

Крайно невероятно е влагата в замазката да се е нормализирала междувременно. По-скоро заради ниските температури не я усещаш. Максимално допустимата абсолютна влажност е 2% при паронепропускливи подови покрития. Ако замазката е правена октомври, влажността й в момента би трябвало да е над 6,5%, освен ако къщата ти не е в южна Гърция. Като се постопли времето, можеш чрез този метод да се убедиш сам.

http://www.hygrooptima.com/drying.html

http://www.hygrooptima.com/faq-moisture.html


ХигроОптима, ТехноОптима



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-18 09:48 от hygro.
Abu
Re: цени за груба замаска
18-01-2008 - 10:28:36
hygro,
ако в цитираните методи повърхността над фолиото се нагрее, това няма ли да ускори получаването на резултат? Например с алуминиево фолио и сешоар... Аз ако имам съмнения за влага, хвърлям един квадрат битумна изолация върху участъка и го духвам за десетина секунди с горелката отгоре (откъм посипката) - ако има влага, замазката веднага си сменя цвета. Според мен на този принцип може да се изработи много точен и бърз тест - с вендуза, попивателна хартия и електронна везна.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход