Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж върхи парцел без регулация?

Публикувано от GMC 
GMC
Строеж върхи парцел без регулация?
08-01-2008 - 18:42:14
Здравейте,
интересувам се някой сблъсквал ли се е с това да строй върху нерегулиран парцел?

Какви трудности биха се появили?
Re: Строеж върхи парцел без регулация?
08-01-2008 - 19:13:52
А като не е регулиран, какъв е?
ej
Re: Строеж върхи парцел без регулация?
09-01-2008 - 09:09:04
Ще си имаш един незаконен строеж с всички възможни последствия :} (включително събаряне), какви други трудности?!? Винаги съм се чудил на подобни въпроси, а още повече на подобни на горните "отговори" eye popping smiley той човека си е казал какъв му е имота clap:
Re: Строеж върхи парцел без регулация?
09-01-2008 - 09:30:02
още не съм видял бутнат незаконен строеж??
Re: Строеж върхи парцел без регулация?
09-01-2008 - 09:49:31
Регулация - означава близък достъп или свързаност до Националната Ел. Мрежа и ВиК.
Това не означава, че имотът не може да има Виза за строеж. Двете неща са различни и могат да съществуват самостоятелно.
Предполагам, че създателят на тази тема го интересува как стоят нещата с фирмите, които се навиват да започнат строеж на такъв парцел (а такива има).
Re: Строеж върхи парцел без регулация?
09-01-2008 - 10:37:37
Стига да е в зона за застрояване си кандидатстваш за виза при главния архитект. Визата е за по 65 кв.м. застоена площ на съсобственик до 2 етажа, т.е. ако само ти си собственик ще може да застроиш не повече от 130 кв.м. РЗП. Иначе не е никакъв проблем да застрояваш без да имаш регулация.
GMC
Re: Строеж върхи парцел без регулация?
09-01-2008 - 13:35:15
Благодаря за отговора!

Идеята ми е да построя малка къща на 2 етажа, върху земя, която не е регулирана, но е близко до регулирани терени. Говорим за района на София окло Владая. А не мисе чака регулация, и без това къщата ще е стотина кв.м.....

Знаете ли как се смята РЗП-то и дали може да се откаже виза ?

Поздрави
Re: Строеж върхи парцел без регулация?
09-01-2008 - 15:09:11
Виж си в www.gis-sofia.bg за какво е отреден терена ти.
Ако не е в зона за застрояване (кафяво) или нискоетажно застрояване с 50% зеленина (зелено-кафяво) или земеделска земя с право на строеж (тъмно жълто) тогава не може да строиш.
Иначе подавай молба в общината за виза.
Re: Строеж върхи парцел без регулация?
09-01-2008 - 16:13:05
Точно по начина описан по горе сме действали. Дадоха ни по 60кв.м. на съсобственик (двамата със съпруга ми), на 2 етажа, отделно архитекта ни направи високо подпокривно пространство. Имаме договори със Софийска вода, Електроразпределение и разрешително за строеж. За нашия квартал има регулационен план, който не може да влезе в сила, заради дело в съседния квартал. Ако те интересува мога да напиша членовете, по които ни е издадена визата.
Успех в нелекото, но удовлетворяващо начинаниеsmiling smiley
Re: Строеж върхи парцел без регулация?
09-01-2008 - 16:40:24
Екстра!
Нашия главен се запъна - били сме семейство, не можело, все едно сме били едно, вика продай един квадрат на майка си и баща си и вече няма проблем.
Аз тръгнах по трънливия път на регулацията и сега съм във фаза обявяване на съседи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход